Gökhan Özoğuz’dan Erdoğan’ın seçim sonuçları açıklamasına tepki

Gökhan Özoğuz, Erdoğan’ın İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklamasına tepki gösterdi; geçmişte Erdoğan’ın yaptığı bir konuşmayı hatırlattı.

Gökhan Özoğuz, Erdoğan ın İstanbul seçim sonuçları açıklamasına tepki gösterdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin “Neredeyse bütünü usulsüz, sandıkta hırsızlık var” sözlerine Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz’dan tepki geldi.

Erdoğan’ın “Sandıktan çıkanı kabul etmiyorsanız, bu demokrasi değildir. Bu totaliter bir anlayıştır.” sözlerini söylediği konuşmasının videosunu paylaşan Gökhan Özoğuz, Twitter’dan yaptığı paylaşımda İstanbul seçimlerine ilişkin şunları söyledi:


“Bugün bu videoyu gördüm! Sayın Erdoğan’nın konuşması okadar doğru ki…Tek anlamadığım iddia edilen “sandıkta hırsızlık”. Her partinin gözlemcileri atmaca gibi sandıkların, çuvalların başında. O bir şeyler ne? O iddia dosyalarında ne var biz de bilsek keşke… Somut bir şeyler mesela!”


athena gökhan özoğuz erdoğan istanbul seçim sonuçları twitter paylaşımı

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un açıklamasına da tepki göstermişti

Gökhan Özoğuz, Yavuz’un basın toplantısı haberini alıntılayarak bir mesaj yayınladı. Özoğuz, “Hani insan yalan söylerken bir ifade oturur suratına, onu hemen anlarsınız” yazdı.

AKP’li Yavuz’un yaptığı açıklamayı alıntılayan Özoğuz şu tweet’i paylaştı:


“Hani insan yalan söylerken bir ifade oturur suratına , onu hemen anlarsınız. Bir de merak ediyorum; Dünyanın neresinde bir Cumhurbaşkanı belediye başkanlığı seçiminde parti bayraklarının üstündeki resimde adayın yanında yer almıştır? Allah yalan söyleyenleri sevmez cezalandırır!” 

Kulis: AKP İstanbul’da sadece 2 ilçede seçim iptali istiyor