Devlet uçağı ile maç izlemeye gittiler: Vatandaş vergilerinin hesabını sordu!

Spor Bakanı Kasapoğlu ve beraberindeki gazeteciler tarifeli uçak yerine devlet uçağı ile İzlanda’ya maç izlemeye gitti. Vatandaş vergilerinin hesabını sordu!

Milletin parasıyla devlet uçağıyla yurt dışına maça gittiler!
Devlet uçağı ile maç izlemeye gittiler. Gazeteci Hakan Çelik tarafından paylaşılan fotoğraf, sosyal medyada tepkilere neden oldu.

A Milli Takımımız EURO 2020 H grubu elemeleri için gittiği İzlanda’da havalimanında saatlerce bekletilerek, eşyaları tekrar tekrar aranmıştı. Skandal uygulamanın ardından Türkiye İzlanda’ya nota verirken, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu da maçı izlemek üzere İzlanda’ya gideceğini duyurmuştu.

Bakan Kasapoğlu’nun beraberindeki gazetecilerle, tarifeli uçakla değil de devlet uçağı ile gitmesi tepkilere neden oldu. Söz konusu olay iktidara yakın gazeteci Hakan Çelik’in Twitter paylaşımıyla ortaya çıkarken; milletin parasının böyle israf edilmesine sosyal medyadan tepki gösterildi.Sosyal medyadan tepki yağdı


Hakan Çelik ve Bakan Kasapoğlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olan devlet uçağı ile İzlanda-Türkiye maçını izlemek için Reykjavik’e gitmesine Twitter’dan gelen tepkilerden bazıları şöyle:

İBB bütçesinden 7.3 milyon TL’ye Okçuluk Müzesi