İBB, Ekrem İmamoğlu aleyhine seçim propagandası yaptı!

İBB Twitter hesabından yapılan bir paylaşımda; “Birilerinin ‘makam aracı’ dediği, bizim ise hizmet için kullandığımız araçlar” denilerek Ekrem İmamoğlu aleyhinde seçim propagandası yapıldı. Vatandaşlar sosyal medyadan tepki gösterdi.

İBB, Ekrem İmamoğlu aleyhine seçim propagandası yaptı!

İBB’nin resmi web sitesinden de yapılan açıklamada; İstanbul’a en iyi şekilde hizmet etmek için kullanılan araçların, “Birilerinin ‘makam aracı’ dediği, bizim ise hizmet için kullandığımız araç” başlığıyla tek tek tanıtıldığı belirtildi.

İBB açıklaması:

Açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 5 bin 462 kilometre yüzölçümüne ve 16 milyona yakın nüfusa sahip, 7 gün 24 saat yaşayan dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul’a en iyi şekilde hizmet etmek için görev icabı gerekli tüm araçları kullanmaktadır. İstanbulluların huzur ve refahı için şehrin her noktasında alt yapıdan üst yapıya hayatın her alanında gönül belediyeciliği anlayışıyla ve bir ibadet aşkıyla hizmetler kesintisiz sürdürülmektedir.” ifadesi kullanıldı.


Seçilmiş başkan Ekrem İmamoğlu’nun elinden mazbatası alındıktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlık koltuğuna İstanbul Valisi Ali Yerlikaya oturmuştu. O günden beri İBB’nin resmi sosyal medya hesapları kullanılarak İmamoğlu aleyhinde propaganda yapıldı.

İşte İBB tarafından yapılan o propaganda görsellerinden bazıları:

İBB seçim propagandası

ibb birilerinin makam aracı dediği bizim ise hizmet için kullandığımız araç

ibb birilerinin makam aracı dediği bizim ise hizmet için kullandığımız araç

ibb birilerinin makam aracı dediği bizim ise hizmet için kullandığımız araç

İBB’de makam aracı saltanatı: 643 yöneticiye 1717 araç

Borç batağındaki İBB ve iştiraklerindeki 643 yöneticiye 1717 makam aracı tahsis edildiği ortaya çıkmıştı. Sadece İSKİ’de 124 yönetici olmasına rağmen 874 adet araç tahsisi yapılmış. Araç başına 60 bin TL kira ödeniyor!


İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, İBB’ye bağlı İSKİ’nin yönetici kadrosunda 124 kişi bulunmasına rağmen 874 adet kişiye tahsisli araç bulunduğuna dikkat çekmişti.

Sarı, 48 yöneticinin bulunduğu İETT’de 150 adet kiralık makam aracı olduğuna, İBB’de de 643 yöneticiye 1717 makam aracı düştüğüne dikkat çekerek “Borç batağındaki İBB ve iştiraklerinde israf hızla sürüyor” demişti.

İBB’nin faaliyet raporlarında ortaya çıkmıştı!


Nisan ayında görüşülen faaliyet raporlarına göre İBB bünyesinde 643 yöneticiye karşılık 1717 makam aracı; 48 yöneticinin bulunduğu İETT’de 150 kiralık makam aracı bulunduğunu tespit eden İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Suat Sarı, 15 Mayıs 2019 günü genel kurulu gerçekleştirilen İSKİ’nin faaliyet raporunda da benzer bir “israf tablosu” olduğunu gözler önüne serdi.

Sosyal medyadan yorumlar:

İBB’de 56 milyon liralık gezi sözleşmesi ortaya çıktı!