İYİ Parti’den 23 Haziran İstanbul seçim tahmini

İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray: Millet iradesi gasp edildi. Oy aynı zamanda namusumuzdur. 23 Haziran İstanbul seçimlerini Cumhur İttifakı’nın 4-5 puan önünde bitireceğimizi düşünüyorum.

İYİ Parti den 23 Haziran İstanbul seçim tahmini
İYİ Parti’den 23 Haziran İstanbul seçim tahmini

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nda düzenlenen bayramlaşma törenine Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Tire Belediye Başkanı İYİ Partili Salih Atakan Duran ve çok sayıda partili katıldı.

Aytun Çıray, “Bu salonun her seferinde daha kalabalık olduğunu görmek, İYİ Parti siyasetinin millet tarafından onaylandığını ve bu onayın da size ulaştığını gösteriyor. Özellikle son zamanlarda İYİ Parti’nin bütünleştirici tutumu ve partiler üstü anlayışı daha fazla karşılık buluyor” dedi.


İYİ Parti’nin Türk siyasi hayatının gidişatını değiştiren parti olduğunu ileri süren Çıray, şöyle konuştu:

— Partimiz seçime sokulmamak için neler yapıldığını hatırlarsınız. Biz 7 ayda çok büyük mesafe aldık. Bunda siz fedakar ve vatansever partililerimizin payı var. Mübarek Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Duygularımız güçlü ve önümüzdeki zor günleri beraber aşacağız. Bütün İYİ Partililerin bayramı kutlu olsun.

Millet iradesinin gaspı

Konuşmasında 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine de değinen Çıray, sözlerini şöyle sürdürdü:

— Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı’nın adayıdır. Saadet Partililer de bu ittifakın doğal üyeleridir ama bu seçimde aday çıkardılar. Biz ittifakın gereğini yapmaya devam ediyoruz. İstanbul meselesi partiler üstüdür. Çünkü millet iradesinin gaspı söz konusudur.

— Mazbatasını almış bir adayı başkanlıktan almak büyük bir skandaldır. Türk milleti bu skandalla hesaplaşmak zorundadır. Oy aynı zamanda namusumuzdur. Oyumuzun hakkını korumak zorundayız.

23 Haziran İstanbul seçimini 4-5 puan önde bitireceğiz


— İstanbul seçimlerini Cumhur İttifakı’nın 4-5 puan önünde bitireceğimizi düşünüyorum. İzmir’de belediye başkanları görevine başladı. Biz ayrı bir parti kimliğimizin gereği olarak İzmir’de yönetimi muhalif bir gözle izleyeceğiz.

Optimar 23 Haziran İstanbul seçim anketi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.