Game of Thrones dizisi yaratıcıları Benioff ve Weiss, Netflix ile anlaştı

HBO’dan ayrılan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi yaratıcıları Benioff ve Weiss, Netflix ile 300 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı.

Game of Thrones dizisi yaratıcıları Benioff ve Weiss, Netflix ile anlaştı

Geçtiğimiz aylarda HBO ile yollarını ayıracaklarını açıklayan Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin yaratıcıları David Benioff ve Dan Weiss, Netflix ile 5 yıl süreyle 300 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Netflix İçerik Şefi Ted Sarandos, Deadline gazetesine yaptığı açıklamada şöyle konuştu;


“Usta hikaye anlatıcıları David Benioff ve Dan Weiss’ı Netflix’te görmekten heyecan duyuyoruz. Dünya çapında izleyicileri destansı hikayeleri ile mutlu ettiler. Yaratıcılıklarının üyelerimize ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

David Benioff ve Dan Weiss ise şöyle konuştu:

— On yıldan fazla bir süredir HBO ile güzel bir çalışma yaptık ve orada bizi her zaman evimizde hissettirdiği için herkese minnettarız. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca Cindy Holland ve Peter Friedlander ile Ted Sarandos ve Scott Stuber ile konuşarak saatlerce zaman harcadık. Aynı 80’lerin filmlerinden aynı çekimleri hatırlıyoruz; aynı kitapları seviyoruz; Aynı hikaye anlatımı olanakları için heyecanlıyız. Netflix şaşırtıcı ve benzeri görülmemiş bir şey inşa etti ve bizi onlara katılmaya davet ettikleri için onur duyduk.


Game of Thrones, son sezonu ve özellikle dizi finaliyle hayal kırıklığı yaratsa da Emmy ödül törenlerinde 32 dalda aday olarak rekor kırdı. Dizinin son bölümünü yaklaşık 20 milyon kişi izledi.


Benioff ve Weiss’ın senaryosunu yazdığı yeni Star Wars üçlemesinin ilk filmi ise 16 Aralık 2022’de vizyonda olacak. Yakın vadede ise Netflix için nasıl yapımların hazırlanacağı ise merak konusu.

RTÜK’ün Netflix gibi platformları etkileyen yönetmeliğine dava açıldı