ABD ilk kez UFO videolarının varlığını kabul etti!

ABD Deniz Kuvvetleri, internette dolaşan ve UFO (Tanımlanamayan Uçan Nesne) videolarının gerçek olduğunu ilk kez kabul etti.

Donanma sözcüsü Joe Gradisher gizliliği kaldırılmış üç askeri videodaki, çok hızlı hareket eden bu cisimleri “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” (Unidentified Aerial Phenomena -UAP) olarak tanımladı.

Amerikan özel araştırma şirketi “To The Stars Academy of Arts & Sciences” tarafından Aralık 2017 ve Mart 2018 tarihleri arasında yayımlanan bu görüntülerde gelişmiş kızıl ötesi sensörlerle tespit edilen cisimler görülüyor.


2004’te çekildiği belirtilen bir videoda sensörler bir hedefe kilitleniyor. Ancak hedefteki cisim hızla ekrandan kayboluyor ve sonra bir daha yeri tespit edilemiyor.

Pilotlar bu UFO fenomenine ilk kez 2004 yılında tanık oldular. 2015 yılında ise çekilen iki videoda gördükleri şeylerin ne olduğunu anlamaya çalışan savaş pilotlarının ses kayıtları yer alıyor.

“Aman tanrım, rüzgara karşı gidiyorlar”

us navy ufo footages video abd deniz kuvvetleri
ABD ilk kez UFO videolarının varlığını kabul etti!

Hipersonik hızla giden UFO aracı, anında yatay ve dikey açıyla çok hızlı ivme alıyor. Bunu bir uçağın yapması imkansız.

İlk videoda pilotlardan biri şaşkınlık içinde diğerine “Bu s…. bir drone, dostum. Aman Tanrım. Rüzgâra karşı gidiyorlar. Şuna bak adamım” diyor.

UFO yerine Tanımlanamayan Hava Fenomenleri dediler

Sözcü Gradisher Amerikan CNN televizyonuna, “Tanımlanamayan Hava Fenomenleri” konusundaki şeffaflığın eğitim gören pilotları, hava sahasında pilotların güvenliğini tehdit eden “ihlalleri” rapor etmeye teşvik etme amaçlı olduğunu söyledi.

Gradisher, “Bu, tamamen eğitim sahalarımızda sık sık yaşanan UAP ihlalleriyle ilgili. Bu ihlaller uçuş güvenliği ve operasyonlarımızın emniyeti açısından tehdit oluşturuyor” dedi.

Sözcü, “Kamuya açık bu videolar, donanmamızın eğitim sahalarında yaşanan ihlallerin çok küçük bir kısmını yansıtıyor. Yıllar boyunca havacılarımız, videolardaki nesnelerin ne olduğuyla ilgili terminoloji ve teorilerle ilgili algı yüzünden bunları rapor etmedi” diye konuştu.


Gradisher, bu cisimlerin ne olduğunu anlamanın tek yolunun pilotlarının bunları rapor etmeye teşvik etmek olduğunu söyledi.

UFO dosyası: Dünya bir laboratuvar alanı mı?