Ahmet Hakan: Kayyımı akıldan geçirmek bile İmamoğlu’na büyük kıyak

Ahmet Hakan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yerine kayyım atanma ihtimaline “Bırakın İstanbul’a kayyım atamayı… Bunu akıldan geçirmek bile İmamoğlu’na yapılan kıyakların en büyüğü. İstanbul’u izah etmenin imkânı da yok ihtimali de yok” dedi.

Ahmet Hakan: Kayyımı akıldan geçirmek bile ekrem imamoğlu na büyük kıyak

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun yerine kayyım atanma ihtimaline karşılık olarak dikkat çeken bir değerlendirmede bulundu.

Ahmet Hakan, “Bırakın İstanbul’a kayyım atamayı… Bunu akıldan geçirmek bile Ekrem İmamoğlu’na bu zamana kadar yapılan kıyakların en büyüğü olur” dedi.


İmamoğlu’nun, kendi kendine kaldığı zamanlarda içinden “Ah keşke! Ah keşke! İstanbul’a kayyım atasalar da neşemizi, keyfimizi bulsak” sözlerini geçirdiğini belirten Ahmet Hakan, İstanbul’a kayyım: Aklından bile geçirme başlıklı köşe yazısında şunları yazdı:

“Diyarbakır’ı, Van’ı, Mardin’i… Bir biçimde izah etmek mümkün… Ama İstanbul’u izah etmenin imkânı da yok ihtimali de yok.

Ben bir iktidar yetkilisi olsam… Bana gelip de “Efendim, İstanbul’a kayyım atayacak mısınız?” falan diye bir soru sorulsa… Şu cevabı veririm: “Bu soruyu size Ekrem İmamoğlu mu sordurtuyor?”

Ahmet Hakan: Clio falan hiç fark etmez, tek tek hesabı verilmeli!

Ahmet Hakan, dünkü köşe yazısında da Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla ortaya çıkan ve Yenikapı’da sergilenen ihtiyaç dışı kiralık araçlarla ilgili “Hesabı verilmeli, İsrafın Clio’su, Mercedes’i olmaz. İsraf israftır!” ifadelerini kullanmıştı.

“Bu araçlarla ilgili tasarrufları yapan belediyenin eski yöneticileri derhal çıkıp konuşmalıdır.” diyerek çağrı yapan Hakan’ın yazısı şöyle:


EKREM İmamoğlu yönetimi, Yenikapı’da çoğu Clio marka araçlardan oluşan “israf” iddialı bir araç sergisi açtı dün itibariyle…

Ne oldu?

– Her iki tarafın da trolleri hemen fazla mesai yapmaya başladı.
– Hariçten gazel okumaya meraklılar atıp tutmaya başladı.
– Kimisi abartmaya, kimisi küçümsemeye başladı.
– Bazıları verisiz, dayanaksız karşılıklı düelloya tutuşmaya başladı.
– Kimi anında saldırı, kimi anında müdafaa pozisyonunu almaya başladı.

Kısacası herkes konuşmaya başladı ama konunun asıl muhatapları, yani İmamoğlu’ndan önce belediyeyi yönetenlerden ses seda yok.

İsrafın Clio’su, Mercedes’i olmaz. İsraf israftır! Bu araçlarla ilgili tasarrufları yapan belediyenin eski yöneticileri derhal çıkıp konuşmalıdır.

– Ya çıkıp… “Evet, biz israf ettik! Bu araçlar ihtiyaç fazlasıdır. Çok özür dileriz. Suçluyuz, yanlış yaptık. Kır kalemi, kes cezamı” falan demelidirler.


– Ya da çıkıp… “Yalan, iftira… İşte bu araçlarla ilgili tek tek hesabımız” başlıklı ikna edici bir açıklama yaparak kendilerini temize çıkarmalıdırlar. (Yazının tamamı: Hürriyet)

Ekrem İmamoğlu’ndan Süleyman Soylu’ya: Bu akıl tutulmasıdır!