Ekrem İmamoğlu’ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası ile ilgili konuştu; “Karar can sıkıcı ve üzücü. Bu hukuksuzluğun üst mahkemelerde giderileceğine inanıyorum. Yol arkadaşımın her zaman yanındayım.”

İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğmu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. İkilinin ortak görüşmesine, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 aylık hapis cezası damgasını vurdu.

“Canan Hanım’a sonuna kadar destek olacağım”

Ekrem İmamoğlu, “Canan kaftancıoğlu’na ceza verilmesi konusunda Türkiye’nin hukuk yoluyla insanları yargılayarak bir boy ve yönteme ihtiyacı yok. Karar üzücü ve can sıkıcıdır. Bu hukuksuzluğun üst mahkemelerde giderileceğine inanıyorum. Ben de Canan hanıma sonuna kadar destek olacağım. Bu gündemden kurtulmak istiyoruz.” dedi.


Türkiye’nin hukuk yoluyla gündem yaratarak, insanları kutuplaştırmaya ihtiyaç yok. Karar üzücüdür. Karar can sıkıcıdır, Canan Kaftancıoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisinin il başkanıdır. Bu hukuksuzluğun ise mahkemelerde giderileceğine inanıyorum. En doğru kararı vereceklerine inanıyorum. Canan Hanım’a sonuna kadar destek olacağım. Umut ediyorum eli bu sorun çözümlenecek. Bu millet için kol kola üretmeye devam edeceğiz.

ekrem imamoğlu tunç soyer canan kaftancıoğlu süleyman soylu kayyum yenikapı

Süleyman Soylu’nun kayyum açıklaması

İmamoğlu’na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ortaya attığı “İstanbul’a kayyum…” iddiası ile Yenikapı’daki “İsraf Sergisi” de soruldu.

İmamoğlu bu soruya “Polemiklerle ilgilenmiyorum. Ben onun bir parçası olmayacağım. Lafı güzaftır. Benim için hiçbir önemi yok. Biz israfın boyutunu hissettirmek istiyoruz, göstereceğiz sonuna kadar. Başka örneklerini de ortaya koyacağız. Kamunun ısrafı engellemede lokomotif olması lazım. Bizi ilk alkışlaması gereken hükümetin üyeleri olmalı. Ülkede şov yapmak adına protokol adına ne yapılıyorsa herkes kendine çeki düzen versin. Bundan ders çıkarsılar. Bizim partimiz ve siyasi hükümet de ders çıkarsın. Ben eminim ki bizi herkes alkışlıyor. Bazıları içinden alkışlıyor. Görünmeyen kısmı da var. Daha önce devir edilen araçları sizlere anlatacağız. Ben inanın polemikten anlamam.” diye yanıt verdi.


Yenikapı’ya çekilen kiralık araçlarla ilgili açıklama

Biz israfı topluma anlatmak istiyoruz, boyutunu hissetirmek istiyoruz. Yapytığımız boşvermişlik ve bunun karşılığında ne kadar toplum ve kamu gelirinin harcandığının bir göstergesi. Bunu toplum görsün istiyoruz. Başka örnekleri de ortaya koyacağız. Bu siyasi bir mesele değil. Burada bizi ilk alkışlaması gereken hükümetin üyeleri.

Tunç Soyer: Canan Hanım hiç hak etmedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise “Canan Hanım’ı yakından tanıyan bir insan olarak hiç hak etmediğini düşünüyoruz. İnanıyorum ki, Türkiye’de hakimler, savcılar var. Aldığı cezanın kaldırılacağını, beraat edeceğini düşünüyorum. Ben de onun yanında durmaya, elimden geleni yapmaya gayret edeceğim.” dedi.

Kılıçdaroğlu: Adalet yok bu ülkede!

Kılıçdaroğlu: Adalet yok bu ülkede!

CHP lideri Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 ay hapis cezası hakkında değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, “Adalet yok bu ülkede. Hakim karar verirken vicdanına değil saraya bakıyor.” dedi.


Canan Kaftancıoğlu’na verilen 9 yıl 8 aylık hapis cezasını değerlendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; “Adalet yok bu ülkede. Hakim karar verirken vicdanına değil saraya bakıyor. Sevgili halkıma şunu söylemek isterim. Hangi görüşten hangi inançtan hangi kimlikten olursa olsun ben herkes için adaleti sağlayacağım.” dedi. Canan Kaftancıoğlu’na hapis cezası verilerek İstanbul başarısının intikamının alındığını savunan Kılıçdaroğlu “Adaletsizlik sadece Türkiye’nin itibarını zedeler. Benim üzüntüm adaletin bu ülkede yok olması başka bir şey değil” diye konuştu.

Canan Kaftancıoğlu hapse girecek mi? Karar ne anlama geliyor?