İmamoğlu ayağı kırılan sandalyeden düştü, Erdoğan “Sen kırdın, parasını ödemen lazım” dedi

Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nda oturduğu sandalyenin ayağının kırılmasıyla sendeleyerek yere düşen Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bak bu yaptığın israftır. Oturduğun sandalyeyi kırdın. Biz bir şey yapmadık. Parasını ödemen lazım” şakasını yaptı.

ekrem İmamoğlu ayağı kırılan sandalyeden düştü, Erdoğan Sen kırdın, parasını ödemen lazım dedi

Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalye kırıldı. İmamoğlu, sendeleyerek yere düştü.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre belediye başkanlarının şehirleriyle ilgili sorulara bakanlardan tarafından yanıt bulduğu olumlu bir havada geçen toplantı sırasında sandalyesinden düşen İmamoğlu, hemen ayağa kalktı.


Salondan, “Ayağı kaydırıldı” şeklinde espriler yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bak bu yaptığın israftır. Oturduğun sandalyeyi kırdın. Biz bir şey yapmadık. Parasını ödemen lazım” şeklinde yanıt vererek Ekrem İmamoğlu’na takıldı.

Ekrem İmamoğlu da “İkincisinde sağlam otururum efendim” yanıtını verdi.

ekrem imamoğlu cumhurbaşkanlığı beştepe saray

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yurtdışı programı nedeniyle katılamadığı toplantıda 29 büyükşehirin belediye başkanları hazır bulundu.


Altı başkan, altı bakan ve bazı ilçe belediye başkanlarından oluşan bir komisyonun kurulması kararı alınan toplantıda belediyelerin çektiği borç sıkıntısı, Suriyeli göçmenler, kentlerin problemleri, belediyelerden işten çıkarmalar konuşulan konular arasındaydı.

Trendyol Mega Eylül indirim günleri başladı: Hangi markalarda indirim var?