İmamoğlu ayağı kırılan sandalyeden düştü, Erdoğan “Sen kırdın, parasını ödemen lazım” dedi

Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ev sahipliğinde düzenlenen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nda oturduğu sandalyenin ayağının kırılmasıyla sendeleyerek yere düşen Ekrem İmamoğlu’na Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bak bu yaptığın israftır. Oturduğun sandalyeyi kırdın. Biz bir şey yapmadık. Parasını ödemen lazım” şakasını yaptı.

ekrem İmamoğlu ayağı kırılan sandalyeden düştü, Erdoğan Sen kırdın, parasını ödemen lazım dedi

Cumhurbaşkanı Külliyesi’nde gerçekleşen Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun oturduğu sandalye kırıldı. İmamoğlu, sendeleyerek yere düştü.

Tarafsız Haber Ajansı’ndan Mehtap Gökdemir’in haberine göre belediye başkanlarının şehirleriyle ilgili sorulara bakanlardan tarafından yanıt bulduğu olumlu bir havada geçen toplantı sırasında sandalyesinden düşen İmamoğlu, hemen ayağa kalktı.


Salondan, “Ayağı kaydırıldı” şeklinde espriler yapılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bak bu yaptığın israftır. Oturduğun sandalyeyi kırdın. Biz bir şey yapmadık. Parasını ödemen lazım” şeklinde yanıt vererek Ekrem İmamoğlu’na takıldı.

Ekrem İmamoğlu da “İkincisinde sağlam otururum efendim” yanıtını verdi.

ekrem imamoğlu cumhurbaşkanlığı beştepe saray

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yurtdışı programı nedeniyle katılamadığı toplantıda 29 büyükşehirin belediye başkanları hazır bulundu.


Altı başkan, altı bakan ve bazı ilçe belediye başkanlarından oluşan bir komisyonun kurulması kararı alınan toplantıda belediyelerin çektiği borç sıkıntısı, Suriyeli göçmenler, kentlerin problemleri, belediyelerden işten çıkarmalar konuşulan konular arasındaydı.

Trendyol Mega Eylül indirim günleri başladı: Hangi markalarda indirim var?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.