İstanbul deprem toplantısına Ekrem İmamoğlu çağrılmadı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin bilançosunun belirlenmesi için toplantı yapıldı. İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, İstanbul Valisi, AFAD Başkanı ve ilgili kurum temsilcileri katılırken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun olmaması tepki çekti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı’nda İstanbul’da dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem ve artçı sarsıntılarla ilgili konuştu:

Fuat Oktay, “AFAD ihbar hattına gelen hasarlı bina sayısı 473’tür. Bunların çoğunluğu, basit ölçekte duvarında çatlaklar oluşan binalar İlk depremden şu ana kadar en büyüğü 4.1 olan 188 artçı deprem daha yaşadık​. AFAD ihbar hattına gelen hasarlı bina sayısı 473’tür. Bunların çoğunluğu, basit ölçekte duvarında çatlaklar oluşan binalar.Depremin ardından yaralanan 34 vatandaşımızdan 10’unun tedavilerine devam edilmekte, 24 vatandaşımız taburcu edilmiş durumdadır.” ifadelerini kullandı.AFAD istanbul deprem toplantısına Ekrem İmamoğlu çağrılmadı!

İstanbul deprem toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmamış

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında yapılan İstanbul deprem toplantısına; İçişleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, İstanbul Valisi, AFAD Başkanı ve ilgili kurum temsilcileri katılırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çağrılmaması kamuoyunda tepkiye neden oldu.


İstanbul Valiliği’nin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma vatandaşlar tarafından yoğun tepki gösterildi.

İstanbul deprem toplantısıyla ilgili Valilik paylaşımı:

İstanbul Valiliği’nin paylaşımına gelen tepkiler:

Fatih Altaylı’dan deprem sonrası hizmet dışı olan GSM operatörlerine tepki