Değnekçiler yine ortaya çıktı: Gündüz İSPARK, akşam biz bakıyoruz

İstanbul’da İSPARK’a ait bazı otoparklarda mesai saatleri dışında vatandaşlardan otopark parası talep eden değnekçiler yeniden ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki olan İstanbul Otopark İşletmeleri Ticaret ve Anonim Şirketi (İSPARK)’a ait bazı otoparklarda, mesai saatleri dışında park eden sürücülerden yetkileri olmadığı halde para talep eden kişiler tekrar ortaya çıktı.

Özellikle restoran, deniz kenarı ve eğlence mekanları gibi kalabalık yerlerin yakınındaki İSPARK otoparkları işgal eden değnekçiler sürücülerden para talep ediyor.

Hafta sonu çekilen görüntülerde Taksim Tarlabaşı Bulvarı’ndaki değnekçi ‘Fiş kesiyor musun?’ sorusu üzerine, “Fiş yok. Biz de burada çorbadayız, ekmekteyiz. 10 lira ver yeter” şeklinde cevap veriyor. Aracına zarar gelmesini istemeyen vatandaş mecburen parayı veriyor.

“Gündüz İSPARK bakıyor, akşam biz bakıyoruz”

Değnekçiler yine ortaya çıktı: Gündüz İSPARK, akşam biz bakıyoruz

DHA’nın aktardığına göre, kimi değnekçiler ise görüntülendiğini anladığı sırada kaçmaya başladı.

Değnekçilerin görüntülerde sürücülere, “Kafana göre ne versen yeter, gündüz İSPARK bakıyor akşam biz bakıyoruz, aracınız burada güvende, çizilmez” gibi ifadeler kullanıyor.

Bağdat Caddesi, Bakırköy ve Karaköy’deki otoparkların da değnekçiler tarafından işgal edildiği görüldü.

108 lira cezayla serbest bırakılıyorlar!

Geçtiğimiz aylarda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri günler süren operasyonlarla çok sayıda kişiyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınan değnekçilere, Kabahatler Kanunu’na göre 108’er lira ceza kesildi.

2019 yılında 1 milyon 205 bin kişi icralık oldu!