Muharrem İnce’den Erdoğan ile görüştüğü iddiasına yanıt: Kanıtlanırsa Taksim’de kendimi yakarım!

Gazeteci Rahmi Turan’ın Saray’da Erdoğan ile gizli görüşme yapan CHP’li ismin Muharrem İnce olduğunu açıklaması üzerine İnce’den flaş yanıt geldi: “Kanıtlanırsa Taksim’de kendimi yakarım!”

Muharrem İnce: Kanıtlanırsa Taksim'de kendimi yakarım!
Muharrem İnce’den Erdoğan ile görüştüğü iddiasına yanıt: Kanıtlanırsa Taksim’de kendimi yakarım!

Muharrem İnce: Kanıtlanırsa Taksim’de kendimi yakarım

Sözcü gazetesi, Londra’da bulunan yazarının açıklamasını cuma akşamı son dakika bilgisi olarak Twitter’dan paylaştı. Muharrem İnce, aynı dakikalarda konunun canlı tartışıldığı CNN Türk kanalındaki programda konuşan CHP’li milletvekili Barış Yarkadaş aracılığıyla hakkındaki iddiaya yanıt verdi: Kanıtlanırsa Taksim’de kendimi yakarım.

Muharrem İnce’nin Twitter’dan yaptığı açıklamalar:

“Kaynağım İnce’nin Saray’a kaçta girdiğini kaçta çıktığını dakika dakika söyledi”

Sözcü gazetesinin aktardığına göre Turan, “Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray’da Erdoğan’la görüşen CHP’li isim Muharrem İnce’ymiş. Kaynağım İnce’nin hangi araçla saat kaçta Saray’a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi” ifadelerini kullandı.

Rahmi Turan’ın açıklaması: O kişi Muharrem İnce

Rahmi Turan’ın açıklaması şöyle:

“Uzun bir süredir tedavim nedeniyle Londra’dayım. Yani ortadan kaybolduğum falan yok. Son 2 gündür tedavimin yoğunluğu nedeniyle Türkiye’de olan bitenle çok ilgilenemedim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerini de şimdi sizden öğrendim… O zaman Saray’a yakın kaynağımın bana söylediği ismi sizin aracılığınızla açıklamak istiyorum.

Kaynağımın bana söylediğine göre, Saray’da Erdoğan’la görüşen CHP’li isim Muharrem İnce’ymiş. Hatta kaynağım İnce’nin hangi araçla geldiğini, saat kaçta Saray’a girdiğini, kaçta çıktığını dakika dakika söyledi. Ben de gazetecilik refleksiyle aldığım bu önemli bilgiyi köşemde isim vermeden yazdım. Gelinen durum, bu ismi açıklamamı şart koştu. Ama önemli bir şeyi belirtmek istiyorum. Bu görüşme ve isimler, kaynağımın iddiası. Ben de bu önemli iddiayı Türkiye gündemine taşıdım. Bakalım taraflar şimdi ne diyecek…’

“Siyasi operasyon”

Olağan takvime göre nisan ayında bir Kongre’ye giderek genel başkan seçimi yapması planlanan CHP’de Muharrem İnce’nin isminin ortaya atılmasının hem İnce hem de Kılıçdaroğlu’na yönelik bir “siyasi operasyon” olduğu yorumları yapılıyor.

İddiaları İnce’nin reddetmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da cuma günü İzmir’de yaptığı konuşmalarda yalanlaması nedeniyle gazeteci Rahmi Turan’a kaynağını açıklama çağrısı yaptı.

Erdoğan’dan Beştepe’de bir CHP’li ile görüştüğü iddiasına tepki: Külliyen yalan, Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir’de yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bir CHP’li ile görüştüğü iddiasına tepki göstermişti. Erdoğan, “(Kemal Kılıçdaroğlu) Eğer yiğitsen ben cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, sen genel başkanlığını ortaya koyabiliyor musun?” ifadelerini kullandı.

“Son günlerde bir şey tutturdu, güya ben Külliye’de bir CHP’li ile görüşmüşüm. Ben… Arkadaşlarım gerekli cevabı verdiler. ‘Böyle bir görüşme olmadı’ dediler.” diyen Erdoğan, “Bunu haber yapan gazeteci kayıp. Kendisi de diyor ki ‘herhalde yanıldık’ filan.

Rahmi Turan: Erdoğan ile Saray’da görüşen isim Muharrem İnce