Spotify Türkiye fiyatlarına zam: Premium ücret tarifesi belli oldu

Spotify Türkiye fiyatlarına zam yapıyor. Yeni aboneler için fiyatları düzenleyen hizmet, mevcut aboneler için de yeni fiyatlandırma tarihini açıkladı.

Spotify, Türkiye fiyatlarına zam yapıyor

Ücretsiz olarak da kullanılabilen online müzik servisi; ücretli kullanımlarda kullanıcılara reklamsız hizmet sunarken şarkı kontrol imkanlarını da geliştiriyor.

Ücretli olan Premium abonelik sayesinde kullanıcılar çevrim dışı müzik dinleyebiliyor ve diledikleri gibi şarkı değişimi yapabiliyor.


Premium üyelik dışında aile üyeliği de sunan hizmetin fiyatlarına ise zam geliyor. Premium hizmet mevcut kullanıcılar için ayda 13,99 TL‘ye erişim sunuyor. Bu fiyat yeni kullanıcılar için 17,99 TL olarak güncellendi. Aynı zamanda mevcut kullanıcılar da Ocak 2020’deki fatura kesim tarihinden itibaren 17,99 TL ödemeye başlayacak.

Spotify aile hesabı da zamlandı 6 ayrı kullanıcı tarafından kullanılabilen ve çevrim içi müzik servisinin en popüler hesabı olan Aile için Premium hesabı da zamdan nasibini alıyor. Aylık 20,99 TL’ye abone olunabilen aile hesabı, yenilenen fiyatlarla beraber bu ücreti ayda 26,99 TL‘ye çıkarıyor.

Öğrenciler içinse fiyat 6,99 TL’den 8,99 TL‘ye yükseltiliyor. Yeni aboneler için doğrudan yeni fiyatlandırmaya geçildiğini de belirtelim. Yeni fiyatlandırmayla beraber Spotify fiyatları en yakın rakibi Apple Müzik fiyatlarının üzerine çıkmış gibi görünüyor.


Apple Müzik’in Türkiye’de bireysel kullanım için 13,99 TL, Aile kullanımı içinse 20,99 TL’ye erişim sunduğunu kaydedelim. Apple Müzik fiyatlarında da bir zamlanma olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Spotify Türkiye ve dünyada en çok dinlenen şarkılar ve sanatçılar


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.