Prens Harry ve eşi Meghan kraliyet ailesinden çekildi!

İngiltere Prensi Harry ve eşi Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesi üyeliğinden çekildiklerini duyurdu. Çift vakitlerini İngiltere ve Kuzey Amerika’da geçireceklerini belirtti.

Prens Harry ve eşi Meghan kraliyet ailesinden çekildi!

İngiltere’nin Sussex Dükü Prens Harry ve eşi Meghan Markle kraliyet ailesinin kıdemli üyeliğinden çekildiklerini açıkladılar.

Harry ve Meghan yaptıkları yazılı açıklamada aldıkları kararın finansal olarak bağımsız olmayı istemelerinden ileri geldiğini belirtti.

“Aylarca süren düşünce ve iç müzakereler sonucu’ kraliyet ailesi içerisinde yenilikçi bir yeni rol oluşturmaya başlama kararı aldıklarını belirten çift “Kraliçe Ekselanslarını desteklemeye devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Buckingham Sarayı açıklama yaptı

İngiliz kraliyet ailesinin merkezi Buckingham Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Sussex Dükü Harry ve Düşesi Meghan’ın aldığı karar hakkındaki tartışmanın erken bir seviyede olduğu belirtildi.

Açıklamada, “Biz Harry ve Meghan’ın arzularını anlıyoruz ancak bu konu oldukça karmaşık bir mesele ve üzerinde çalışılması zaman alacak” denildi.

harry meghan kraliçe

Daha önce de Güney Afrika’ya yerleşmeyi düşündüklerini açıklamışlardı

İngiltere Kraliyet Ailesi’nden Prens Harry ve Meghan Markle çifti, Ekim 2019’da ITV’de yayınlanan ve ses getiren röportajlarından Güney Afrika’ya yerleşmenin ‘İyi bir fikir olabileceğini’ dile getirmişlerdi. Ancak Kraliyet muhabiri Victoria Arbiter, çiftin böyle bir karar alması durumunda Kraliyet unvanlarından ve ayrıcalıklarından vazgeçmek zorunda kalacaklarını söyledi.

Kraliçe Elizabeth tahtı oğlu Charles’a bırakma kararı aldı