Sağlık Bakanı Koca’dan corona virüsü açıklaması: Bir vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan son dakika corona virüsü açıklaması: Bir vatandaşımızın testi pozitif çıktı. Kendisi, ailesi ve yakın çevresi gözetim altındadır. Bu ülkemizde ilk çıkan corona virüsü vakasıdır.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsü açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan corona virüsü açıklaması:

• Bugün akşam saatlerinde corona virüsü şüphesi olan bir vatandaşımızın testi pozitif çıktı.


• Hastanın virüsü Avrupa temasında aldığı tespit edilmiştir. Hasta erkektir, genel durumu iyidir. Aile ve yakın çevresi gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir.

• Hasta mahremiyetinin korunması açısından hasta bilgisi paylaşılmayacaktır.

• Bu ülkemizde görülen ilk corona virüsü vakasıdır.

• Küresel salgınların kaçınılmaz tarafları var. Tedbirler ne kadar iyi olursa olsun bazı sonuçları önlemek maalesef mümkün değil.

Sağlık Bakanlığı’ndaki tüm personelin izinleri durduruldu!

Sağlık Bakanlığı: Merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir.


Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın saat 00.30’da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesi’nde corona virüsü ile ilgili basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Koca’nın açıklama yapacağının duyurulmasının ardından Bakanlıktan yapılan açıklamada; “Covid-19 salgını sebebiyle Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir” denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“COVID-19 salgını sebebiyle, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm personelin ikinci bir emre kadar yıllık izinleri iptal edilmiştir. Yıllık iznin bir sebebe binaen alınmış olması fark etmemektedir. 657 sayılı Kanunun 104 üncü maddesi çerçevesinde alınmış olan evlilik, ölüm, analık izni veya 105 inci madde çerçevesinde alınan refakat izni ve 108 inci madde çerçevesinde alınan aylıksız iznin iptali söz konusu değildir. Tüm personele tebliğ edilmesi ve gerekli hassasiyet gösterilmesi hususunda gereğini rica ederim.”

İşte o açıklama:

Sağlık Bakanlığı tüm personelin izinleri durduruldu!

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı: “Corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir.”

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Bakan Selçuk; “Corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum” ifadelerini kullandı.


Ayrıntılar geliyor…

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi? MEB’den açıklama!