Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi? MEB’den açıklama!

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı: “Corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir.”

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi? MEB'den açıklama!

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilecek mi? MEB’den açıklama!

Dünyada Corona virüsü sebebiyle ölümler artarken bir çok ülkede okullar kapatıldı. En son İtalya bu yönde karar aldı ve Mart sonuna kadar üniversite dahil tüm eğitimi durdurdu.


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da okulların corona virüsü nedeniyle tatil edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklama yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan açıklama yapan Bakan Selçuk; “Corona virüsü tedbirleri kapsamında okullarımızdaki eğitim sürecinin planlanması hususunda Sağlık Bakanlığı ile değerlendirmelerimiz devam etmektedir. Okulların tatil takvimiyle ilgili resmi kaynaklar dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini önemle rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı da açıklama yapmıştı

Sağlık Bakanı Koca, Corona virüsü konusundaki açıklamasında, “Bu süreçte böyle bir salgınla mücadele etmede öncelikle yapılması gereken, kararların erken dönemde devreye girebilir olması” dedi. Koca, okulların tatil edilmesinin de düşünülmediğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, katıldığı televizyon programında Corona virüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca “Özellikle bu süreçte böyle bir salgınla mücadele etmede öncelikle yapılması gereken, kararların erken dönemde devreye girebilir olması” dedi.

Okulların tatil edilmesinin henüz düşünülmediğini söyleyen Bakan Koca, Bilim Kurulu’nun önerilerinin önemli olduğunun altını çizdi.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün yaptığı açıklamada da “Türkiye’de Corona virüsü olma ihtimali çok yüksek” ifadelerini kullanmıştı.

Corona virüsü (Covid-19) belirtileri neler? İşte korunmak için öneriler