Seçim anketi: Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?

MetroPoll araştırmada şirketinden seçim anketi: ‘Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ Sadece iki parti barajı geçebiliyor!

MetroPoll seçim anketi: Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?

MetroPoll seçim anketi: Milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?

MetroPOLL araştırma şirketi, ‘Türkiye’nin Nabzı’ araştırmasının Mart ayı sonuçlarını yayınladı. Seçim anketi sonuçlarına göre; “Bu pazar milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusuna katılımcıların yüzde 33.7’si AKP, yüzde 17.7’si ise CHP dedi. Bu iki parti haricindeki diğer partiler ise baraj altında kaldı.

Stratejik ve sosyal araştırmalar yapan araştırma kuruluşu MetroPOLL, “Türkiye’nin Nabzı Mart 2020” başlıklı anket sonuçları yayınlandı.

MetroPOLL, “Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?” sorusu üzerinden seçmenlerin görüşü üzerine dikkat çekici bir araştırma yaptı.

Mart 2020’da düzenlenen anketin sonuçlarına göre iktidardaki AKP yüzde 33.7 ile birinci sırada. AK Parti’yi yüzde 17.7’lik oy oranı ile CHP takip ediyor.

Ankete göre HDP 7.5; MHP, 7.1; İyi Parti 6.4 oranında oy alıyor.

Ali Babacan Genel Başkanı olduğu Deva Partisi yüzde 1.1 oy alırken, Ahmet Davutoğlu’nun Genel Başkan olduğu Gelecek Partisi ise 0.9 oranında oy alıyor.

Ankette kararsızların ve protesto edenlerin toplamı ise yüzde 16.7’lik kesimden oluşuyor. Ankete katılanların yüzde 6.7’sinin ise sorulan soruya cevap vermediği görülüyor.

Öte yandan, Şubat ayında yapılan ankete göre muhalefet partilerindeki oy oranlarında düşüş gözleniyor. Bu düşüşün en olası sebebini araştırma şirketi, “muhalefet seçmenlerinin değişik kaygılarla telefon ile yapılan ankette daha çok çekimser kalması” olarak açıklıyor.

Bu Pazar milletvekili seçimi olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz?

metropoll seçim anketi nisan 2020

Şubat ve Mart ayları karşılaştırması:

seçim anketi aylara göre karşılaştırma şubat mart nisan 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görev onayı; partilere ve aylara göre karşılaştırması:

cumhurbaşkanı erdoğan görev onayı

 

cumhurbaşkanı erdoğan görev onayı aylara göre kıyaslama karşılaştırma metropoll

indigo dergisi google news

Polimetre son seçim anketi: AKP-MHP ittifakına şok!