İstanbul’da kıyamet filmlerini aratmayan görüntüler

İstanbul’da çekilen görüntüler kıyamet filmlerini aratmıyor. Corona salgını tehdidi nedeniyle ‘Evde kal’ çağrıları ve sokağa çıkma yasaklarının da etkisiyle İstanbul Avcılar’daki çok sayıda sokak ve kaldırım taşları arasından otlar yeşermeye başladı. Papatya ve yabani otlar boy gösterdi.

İstanbul da kıyamet filmlerini aratmayan görüntüler: Sokak ve kaldırım taşlarında otlar yeşermeye başladı!

İstanbul’da kıyamet filmlerini aratmayan görüntüler: Sokak ve kaldırım taşlarında otlar yeşermeye başladı!

Sokağa çıkma kısıtlaması ile birlikte Avcılar da sessizliğe bürünürken, ortaya alışık olunmayan görüntüler de çıkmaya başladı.

Geçen yıllarda araç trafiğinin yoğunluğu nedeniyle iklimin de etkisiyle kilit taşların arasında görülmeyen otlar ‘Korona virüs günlerinde yeşerdi, boy atmaya başladı.

Özellikle Denizköşkler Mahallesi’nde denize, Gümüşpala Mahallesi’nde ise Küçükçekmece Gölü’ne yakın ara sokaklarda hafta içinde çok az, hafta sonlarındaki kısıtlama nedeniyle hiç görülmeyen araç trafiği caddelerin giderek renk değiştirmesine neden oldu.

avcılar martılar sokağa çıkma yasağı otlar yeşerdi

Aynı şekilde kaldırımlarda da papatya ve yabani otlar boy gösterdi. Avcılar Belediyesi temizlik işçisi Durda Şimşek, Ambarlı Mahallesi’ndeki kilit taşlı ara sokaklarda kısıtlamanın da etkisiyle çok az sayıda araç geçtiği için otların bittiğini söyledi.

İstanbul Valiliği’nin aldığı kararla her türlü etkinliğe kapatılan sahil kesimindeki otoparkta da benzer görüntü ortaya çıktı.

avcılar kaldırımlar yeşerdi

İSPARK’a ait  Avcılar sahilindeki otoparka haftalardan bu yana araç girmemesinin etkisiyle martılara kalan buradaki taşların arasında da otlar yeşermeye başladı.

istanbul kıyamet filmleri

Normalleşme planı detayları ortaya çıktı: Sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?