Minibüsten 37 yolcu çıktı, şoför “zorla bindiler” dedi!

Rekor İstanbul Esenyurt’ta kırıldı. En fazla 14 kişi olması gereken minibüsten 37 yolcu çıktı! Minibüs şoförü, polislere “Fazla yolcu almadım, zorla bindiler” dedi. Şoför, parasını iade etmesini isteyen yolculara, “Sizin yüzünüzden 3 bin TL ceza verdim bir de size para mı vereceğim” diye çıkıştı.

Minibüsten 37 yolcu çıktı

Minibüsten 37 yolcu çıktı, şoför “zorla bindiler” dedi! >>video aşağıda

Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, bu sabah erken saatlerde ilçe genelinde toplu taşıma araçlarına yönelik denetim başlattı.


Sürücülerin birbirleri ile haberleşerek denetim noktasını arkadaşlarına bildirmelerinin önüne geçmek amacıyla mobil ekiplerle yapılan denetimler sırasında sürücülerin trafik kurallarının yanı sıra koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemlere uymadığı görüldü.

Esenyurt Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde önü kesilerek durdurulan iki minibüs ve iki midibüsten fazla yolcu çıktı.

“Fazla yolcu almadım, zorla bindiler”

Polis ekiplerinin durdurduğu bir minibüste 14 yerine 37 yolcu olduğu belirlendi. Polis memurunun, “Bu kadar kişiyi almaman gerekir” hatırlatması üzerine minibüs sürücüsü E.Ö., “Fazla yolcu almadım, zorla bindiler. Siz sayı saymayı bilmiyorsunuz. Araçta 37 değil 24 kişi var,” iddiasında bulundu.

Yolcuların parasını iade etmek istemedi

Minibüs yolcuları sürücülerin kendilerine paralarını iade istemesine tepki gösterdi. Sürücüler, kendilerinden parasını iade etmesini isteyen yolculara, “Sizin yüzünüzden 3 bin TL ceza verdim size bir de para mı vereceğim” diye çıkıştı. Bir yolcu kendisinden fazla ücret alındığını ancak sürücünün bunu iade etmediğini söyledi.

Yine Esenyurt!


İki hafta önce yine Esenyurt‘ta polis tarafından kontrol amaçlı durdurulan minibüsten 35 yolcu çıkmıştı. Yolcular, az sayıda gelen araçlara binmek zorunda kaldıklarını belirtirken, bu durumun koronavirüsten önce de aynı olduğunu belirtmişlerdi.

Bilim Kurulu Üyesi: Bulaşıcılık artarsa ikinci pik yaşarız!