Muharrem İnce Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı

“Memleket Hareketi”ni başlatacağını duyuran CHP’li Muharrem İnce, bugün 1000 gün sürecek yeni yol arayışına girdi. Milli Mücadele’nin temellerinin atıldığı Sivas Kongresi’nin 101’inci yılında Sivas’tan hareketini başlatan Muharrem İnce, destekçilerine ilk hitabında şunları söyledi: “Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir. İktidar iktidar diye haykıranlarız biz.”

Muharrem İnce

Muharrem İnce Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlattı (video aşağıda)

‘Memleket Hareketi’ni Sivas’tan başlatan Muharrem İnce, kendisini karşılayan kalabalığa şunları söyledi:


• Türkiye’nin kucaklaşmaya ihtiyacı var. Böyle bir ortamda Sivas’tan yola çıkıyoruz.

• Biz kutuplaşma yerine kucaklaşmayı önereniz. Muhalefet hareketi değiliz, derdimiz gelecektir.

• Bizim derdimiz gençlerin beyin göçünü engellemektir.

• Bir her türlü ayrımcılığa karşı dik duranlarız. Biz demokrasi ve özgürlük neferleriyiz.

 Türkiye’yi dijital üretim merkezi yapacağız. Tersine beyin göçünü başlatacağız.


• Gelin bir olalım diri olalım.

memleket hareketi

 92 parti var kimse finansörlerini sormuyor ama bize soruyorlar. Bir tane kiraladığımız bu otobüs var, 10 yaşında. Sadece otobüs kiraladık, finansörümüz yok. Bize milyon dolarlar lazım değil, bize yürek lazım, cesaret lazım.

 Türkiye’nin yeni bir tek adam partisine, tek adam hareketine ihtiyacı yoktur. Ortak akılla, ortak iyiyi bulacak bir oluşuma. İktidar iktidar diye haykıranlarız biz.

 Türkiye’de iktidarı Joe Biden’ın değil Türk milletinin değiştireceğine inanan mandaya karşı çıkan Tıbbiyeli Hikmet’in torunlarıyız biz

ince sivas

Kılıçdaroğlu’na teşekkür ederek yola çıktı

İnce sabah erken saatlerde Sivas’a gitmek üzere İstanbul Havalimanı’na geldi. İnce, VIP bölümüne girişi öncesi soruları yanıtladı.


Muharrem İnce, “Önce bir kere kendimizi korumalıyız. Herkese uyarılarım bu yönde olacak. Sosyal mesafe, maske kuralı ve hijyene dikkat edeceğiz. Özetini yaparsak memleket hareketi Türkiye’nin bereketi olacak” diye konuştu.

Anket: Cumhur İttifakı ne yaparsa yapsın yüzde 50’yi yakalayamıyor!