Akşener’den Erdoğan’a: Utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, önce onların güvenliğini sağla!

Meral Akşener’den Erdoğan’ın vitrin mankeni benzetmesine tepki: Utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, önce kadınların güvenliğini sağla! Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı.

meral akşener erdoğan vitrin mankeni

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, önce kadınların güvenliğini sağla!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı” yönündeki sözlerine, “Ülkemizde son 1 yılda, 386 kadın katledilmişken; çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla. Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı.” diyerek tepki gösterdi.


Erdoğan gazetecilere cuma namazının ardından yaptığı açıklamada, “Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp milleti aldatma sürecini de bıraksın. Yanına 20 tane başörtülü koysan, artık senin kim olduğunu, ne olduğunu gayet iyi biliyorlar. Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi adeta vitrin mankeni getirip gibi koymak kimseyi aldatmıyor, geçti o işler.” demişti.

“Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı”

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Twitter’dan yaptığı açıklama; “Sayın @RTErdogan ; Ülkemizde son 1 yılda, 386 kadın katledilmişken; çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla. Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı.” ifadelerini kullandı.


Meral Akşener’in Twitter’dan yaptığı paylaşım şöyle:

AKP milletvekili adayı Melih Bulu, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atandı