Süleyman Soylu: Militan diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız, tedaviye ikna edilmeli.

süleyman soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin grup toplantısında, eski CHP milletvekili Berhan Şimşek’in “Vali militan, kaymakam militan, yargıçlar militan” sözlerini hatırlatarak, “Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun, ahlâksızlığın militanısınız” diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Soylu, “Kılıçdaroğlu’nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir” dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, İçişleri Bakanlığı’nın hakkında suç duyurusunda bulunduğu CHP’li Şimşek’in ‘vali militan, yargıçlar militan’ ifadelerini hatırlatarak, “Dünya kadar militan var. Tekirdağ’da çocukların karnesini dağıtan kim? Ak parti İl Başkanı. Veren kim? MEB Müdürü. Al sana militan. İçişleri Bakanlığı bir yazı yazıyor bütün valiliklere, hepiniz dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun, ahlâksızlığın militanısınız” dedi.


Twitter’dan açıklama yapan Soylu, “tarihin en başarısız bürokratı” dediği CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki gösterirken, “Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacağız” ifadesini kullandı.

Süleyman Soylu şu açıklamayı yaptı: 

“PKK terör örgütünden tutuklanan belediye meclisi üyeleri militan değil. Birlikte hareket ettiğiniz kandilin partisinin teşkilatlarını elebaşının posterleriyle süsleyenler militan değil. Ancak terörle, uyuşturucuyla, her türlü suçla mücadele eden, şehirlerine, yaşayanlarına kendini adayan vali ve kaymakamlarımız militan.

Kılıçdaroğlu’nun derdi belli… ‘Militana dokunma’.

Dokunacağız.


Bu tek parti döneminin sabıkaları hakkında bakanlık olarak adliyeye verdiğimiz suç duyurusunun suretini de militan denilerek hareket edilen valilerimize bilgi olarak gönderdik.

Tarihin en başarısız bürokratı olan Kemal Kılıçdaroğlu, genelge diyerek yine bilgisizliğin ve cehaletin altına imza attı.

Vali ve kaymakamlarımıza militan diyen Kemal Kılıçdaroğlu’na da ayrıca suç duyurusunda bulunacağız.

Sayın Kılıçdaroğlu’nun dostlarına tavsiyem; tedaviye ikna edilmesidir.”

Kılıçdaroğlu ne demişti?


“Bizim milletvekili arkadaşımız bir açıklama yapıyor. ‘Vali militan yargıçlar militan alınan kararları görüyoruz’ diyor. Vay sen misin militan diyen. İşte sana militan. Dünya kadar militan var. Tekirdağ’da çocukların karnesini dağıtan kim? Ak parti İl Başkanı .Veren kim? MEB Müdürü. Al sana militan. İçişleri Bakanlığı bir yazı yazıyor bütün valiliklere, hepiniz dava açın diyor. Dava açmazsanız namertsiniz. Hepiniz militansınız. Hepiniz yolsuzluğun, ahlaksızlığın militanısınız.”

Erdoğan: Şu anda CHP’de tek adamcağız siyaseti işliyor


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.