Prens Harry ve Meghan Markle, Oprah Winfrey’e konuştu: Bu yalanlara sessiz kalamazdık!

Bundan bir yıl önce İngiliz kraliyet ailesinden ayrılma kararını açıklayarak dünya gündemine oturan Prens Harry ve Meghan Markle, ünlü televizyoncu Oprah Winfrey’e röportaj verdi. Program henüz yayınlanmadı ama fragmanları bile tartışma çıkarmaya ve Buckingham Sarayı ile yaşadıkları gerilimi tırmandırmaya yetti.

Prens Harry ve Meghan Markle

Prens Harry ve Meghan Markle, Oprah Winfrey’e konuştu: Bu yalanlara sessiz kalamazdık, zaten birçok şeyi kaybettik!

Prens Philip’in hastalığı yüzünden yayının ertelenmesi isteniyor

Başka bir tartışma da Prens Harry’nin dedesi Prens Philip’in geçmişten bu yana var olan kalp sorunları yüzünden operasyon geçirdiğinin açıklanmasından sonra ortaya çıktı. Birçok kişi, haftalardır hastanede tedavi altında olan 99 yaşındaki Prens Philip’in durumunun da göz önüne alınarak aile için rahatsızlık kaynağı olacağı şimdiden ortaya çıkan röportajın yayınının daha ileri bir tarihe atılması gerektiğini savundu.


prens philip

Dün kalbinden operasyon geçirdi

Bu kişiler, Prens Harry ve Meghan Markle’a seslenerek röportajın yayınlanacağı CBS kanalına bu konuda baskı yapmalarını istedi. Fakat, Harry ile Meghan’ın bu konuda bir şey yapmayacağı da ortaya çıktı. Ancak çifte yakın bir kaynak röportajın yayın tarihinin planladığı gibi 7 Mart olacağını belirterek, bu kararın yayıncının milyon dolarlık reklam gelirine bağlı olarak alındığını söyledi.

Aynı kaynağın açıkladığına göre Prens Harry ve Meghan Markle, yayın tarihinin tamamen CBS’e ait olduğunu ve işin bu kısmına dahil olmadıklarını belirtti.

Eleştiri oklarını üzerine çekti

Bu arada haber siteleri ve sosyal medya platformlarında da bu konuda yine Meghan Markle’a eleştiri okları yönlendi. Bazı kişiler Markle’ın kendi babası Thomas Markle’ın sağlık sorunlarına hiç duyarlılık göstermeyen Markle’ın, Kraliçe’nin kocasının sağlık sorunlarını da umursamamasının sürpriz olmadığını savundu.

Sarayı, kendileri hakkındaki yalanları sürdürmekle suçladı

Harry ile Meghan’ın, kendileri, İngiliz kraliyet ailesiyle ilişkileri ve kapalı kapılar ardında yaşananlarla ilgili olarak anlattıkları daha şimdiden olay yarattı. Yayın süresi 90 dakikadan iki saate çıkarılan röportajda Winfrey, Prens Harry ve Meghan Markle ile hem birlikte hem de teker teker konuşup, sorular yöneltti.

meghan markle

Winfrey’in “şimdiye kadar yaptığı işlerin en iyisi” olarak nitelendirilen röportajdan tanıtımlar yayınlanmaya da devam ediyor. Son yayınlanan fragmanda, Meghan Markle, Buckingham Sarayı’nı kendisi ve eşi Prens Harry hakkındaki “yalanları sürdürmekle” suçladı.

Sessiz kalamazdık!

Markle, İngiliz kraliyet ailesi; kendisi ve kocası Harry hakkında yalanlar yaymayı sürdürürken “sessiz kalmalarının beklenemeyeceğini” ifade etti.

Önümüzdeki pazar günü ekrana gelecek olan röportajdan alıntılanan bölümlerden birinde Meghan Markle, İngiliz kraliyet ailesinden, basının da sık sık yaptığı gibi “şirket” diyerek söz ediyor.

39 yaşındaki Markle, “her şeyi açıkça söylemenin bir risk olduğunu ama şu ana kadar çoktan birçok şeyin kaybedildiğini” vurguladı.

kraliyet ailesi

Sessiz kalmamızı nasıl bekleyebilirler ki zaten çok şey kaybettik!

Röportajın yeni fragmanında ilk kez Meghan Markle’ın bir soruya verdiği cevap tüm olarak duyuluyor. Oprah Winfrey’in, yönelttiği, kendi gerçeğini anlattığı için Saray’ın düşünecekleri hakkında neler hissettiğini sorusuna Markle “Bunca zamandan sonra “Şirket” bizimle ilgili yalanlar yayma rolünü aktif olarak sürdürürken sessiz kalmamızı nasıl bekleyebilirler” diye yanıt verdi. Markle sözlerini şöyle sürdürdü: “Ve bu bir şeyleri kaybetme riskini getiriyorsa zaten kaybedilen çok şey var.”


Hem teker teker, hem ayrı ayrı konuştu

Meghan Markle’ın Buckingham Sarayı’nı kendisi ve Prens Harry hakkında “yalanları sürdürmekle” suçladığı bu bölümde Düşes, Winfrey ile birebir konuştu. Prens Harry ise onlara daha sonra katıldı.

prens harry meghan markle oprah winfrey

Eski çalışanlardan baskı suçlaması

Prens Harry ile Meghan Markle’ın röportajından alıntılanan bu bölüm, The Times gazetesinde Düşes ile ilgili iddiaların ortaya atılmasından sonra yayınlandı. Gazete, Markle’ın, Kensington Sarayı’nın bazı çalışanlarına baskı uyguladığını iddia etmişti. Bunu da Harry ile Meghan’ın eski iletişim danışmanı Jason Knauf’a dayandırmıştı. Şu sıralar Prens Harry’nin ağabeyi Prens William ve eşi Kate Middleton ile birlikte çalışmakta olan Knauf’un 2018 yılında meydana gelen bu olay sırasında çalışanları korumaya çabaladığı ve Markle’dan da büyük baskı gördüğü ileri sürüldü.

harry meghan

Annemin kaderini paylaşmasından korktum!

Prens Harry ile Meghan Markle’ın Opqrah Winfrey’e verdikleri röportajın daha önce yayınlanan tanıtım bölümlerinde Harry, annesi Prenses Diana’nın ölümü nedeniyle basını suçladı ve eşinin de aynı kaderi paylaşmasından korktuğunu belirti. Prens Harry “En büyük korkum, tarihin kendini tekrar etmesiydi” diye konuştu.

prens harry

Çarpıcı sorular

7 Mart’ta CBS kanalında ekrana gelecek olan röportajın bir bölümünde Winfrey’in Meghan Markle’a “Sessiz misiniz yoksa susturuldunuz mu?” diye sorması dikkat çekti. Prens Harry ise kraliyet ailesinden ayrılığı “inanılmayacak kadar zor” diye ifade etti.

En azından birbirimize sahibiz

Röportajda Prens Harry, annesi Diana’dan da söz etti. Harry “Benim için… Ben burada rahat ve mutlu bir şekilde oturup yanımda karımla sizinle konuşuyorum. Çünkü onun (annesini kast ederek) yıllar önce bütün süreci kendi başına aşmasını nasıl olduğunu hayal bile edemiyorum” dedi. Prens Harry, kendisinin ve eşi Meghan Markle’ın yaşadığı sürecin de inanılmayacak kadar zorlu olduğunu belirterek “En azından birbirimizin yanındayız” diye konuştu.

Şimdiye kadar yaptığı en iyi röportaj

Oprah Winfrey, Prens Harry ve Meghan Markle’ın “şoke edici şeyler” anlattığını belirtirken, röportajın yayınlanacağı CBS kanalından Gayle King ise bunun Winfrey’in şimdiye kadar yaptığı en iyi iş olduğunu belirtti.

İkinci bebek geliyor!

Röportajda Prens Harry ile Meghan Markle’ın sık sık el ele tutuştuğu görüldü. Kısa bir süre önce hamile olduğunu açıklayan Markle’ın karnının giderek büyümüş olması da dikkat çekti. Fragmanda, Markle’ın ilk hamileliğinde de olduğu gibi elini karnından ayırmadığı da dikkat çekti.

Prens Harry ile Amerikalı oyuncu Meghan Markle, 2018 yılında gösterişli bir törenle evlendi. Çift evlilikten sonra Sussex Dükü ve Sussex Düşesi unvanlarını aldı. Sonra ilk bebeklerini bekledikleri haberi geldi. Markle’ın hamilelik sürecinde önce kendisiyle Prens William’ın eşi Kate Middleton arasında bir gerilim olduğu iddiaları ortaya atıldı. Fakat daha sonra bu gerilimin gelinler arasında değil Harry ile William arasında yaşandığı ortaya çıktı.

meghan harry

Yolun sonu ayrılığa uzandı

İki kardeş önce sosyal medya hesaplarını sonra da görev aldıkları sosyal yardım kuruluşlarını ayırdı. Prens Harry ve Meghan Markle bebekleri Archie’nin dünyaya gelişinden sonra uzun süre Kanada’da kaldı. Londra’ya döndükten bir gün sonra da çalışan kraliyet ailesi üyeliğinden ayrılacaklarını açıkladılar.

Prens Harry, James Corden’a konuk oldu

Çift, bu açıklamanın ardından önce Kanada’ya döndü sonra da ABD’ye yerleşti. Çiftin, yayın dünyasında faaliyet gösteren bazı şirketlerle milyon dolarlık anlaşmalar yaptığı açıklandı. Prens Harry, Jame Corden’ın geçen hafta yayınlanan sohbet programına konuk oldu. Oprah Winfrey röportajı ile ikisinin birlikte kamera karşısına geçtiği ve merak edilenleri yanıtladığı ilk röportaj oldu.

Yüzlerinde ciddi ifadeler dikkat çekti


Prens Harry ve Meghan Markle, röportajın ilk fragmanlarının yayınlanmasından sonra Los Angeles’ta otomobillerinde görüntülendi. Her ikisinin de yüzlerindeki ciddi ifade dikkat çekti.

İngiliz Kraliyet ailesinin sırlarını eski çalışan ifşa etti


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.