En çok sahtesi üretilen cep telefonu markaları: Samsung lider

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, sahte cep telefonu üretimi konusunda halen en çok taklit edilen firma konumunda yer alıyor. 

sahtesi cep telefonu marakaları

En çok sahtesi üretilen cep telefonu markaları: Samsung lider

Elde edilen son verilere göre geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi son dönemde de en çok Samsung tarafından satışa sunulan telefonların sahteleri üretiliyor. Samsung’un sahteleri bu konuda pazarın yüzde 34’ünü elinde bulunduruyor.


Sahtesi üretilen cep telefonu markalarında ikinci sırada yüzde 13 ile Apple yer alırken, hesaplamalara göre Huawei‘nin yüzde 8’lik, Xiaomi‘nin ise yüzde 7’lik bir “sahte telefon pazar payı” bulunuyor.

Listede elbette OPPO, Honor ve Vivo gibi isimler de yer alıyor. Peki en çok sahtesi üretilen telefon hangisi? Yine son verilere göre en çok sahtesi üretilen telefon bir Samsung modeli değil.

Liderlik ilginç olarak Huawei P10 modelinde yer alıyor, ikinci sırada iPhone X, üçüncü sırada ise Galaxy S9 Plus bizleri karşılıyor. İlk 10 model arasında dört farklı Samsung‘un Galaxy serisi telefonu yer alıyor.

Sahtecilerin gözdesi Samsung tarafından yakında Galaxy A72 geliyor Galaxy A52 ile beraber tanıtılacak Samsung Galaxy A72, tekrardan üzerinde geçmek gerekirse 8 GB RAM + 128 GB depolama için 480 dolar, 8 GB RAM + 256 GB depolama içinse 520 dolardan raflardaki yerini alacak.

Telefonun 5G sürümünde Snapdragon 720G işlemci kullanılıyor, 6,7 inç FHD+ 90 Hz (5G’li model 120 Hz) Super AMOLED ekran yer alıyor ve 25W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor.


Ön kamerası 32 megapiksel çözünürlükte olan telefon, arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel + 12 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere dört farklı kamerayı bir araya getiriyor. USB-C kullanan Galaxy A72, son sızıntılara göre 203 gramlık bir ağırlığa sahip. (Kaynak: LOG)

Geleceğe damga vurması beklenen cep telefonu teknolojileri