En çok sahtesi üretilen cep telefonu markaları: Samsung lider

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, sahte cep telefonu üretimi konusunda halen en çok taklit edilen firma konumunda yer alıyor. 

sahtesi cep telefonu marakaları

En çok sahtesi üretilen cep telefonu markaları: Samsung lider

Elde edilen son verilere göre geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi son dönemde de en çok Samsung tarafından satışa sunulan telefonların sahteleri üretiliyor. Samsung’un sahteleri bu konuda pazarın yüzde 34’ünü elinde bulunduruyor.


Sahtesi üretilen cep telefonu markalarında ikinci sırada yüzde 13 ile Apple yer alırken, hesaplamalara göre Huawei‘nin yüzde 8’lik, Xiaomi‘nin ise yüzde 7’lik bir “sahte telefon pazar payı” bulunuyor.

Listede elbette OPPO, Honor ve Vivo gibi isimler de yer alıyor. Peki en çok sahtesi üretilen telefon hangisi? Yine son verilere göre en çok sahtesi üretilen telefon bir Samsung modeli değil.

Liderlik ilginç olarak Huawei P10 modelinde yer alıyor, ikinci sırada iPhone X, üçüncü sırada ise Galaxy S9 Plus bizleri karşılıyor. İlk 10 model arasında dört farklı Samsung‘un Galaxy serisi telefonu yer alıyor.

Sahtecilerin gözdesi Samsung tarafından yakında Galaxy A72 geliyor Galaxy A52 ile beraber tanıtılacak Samsung Galaxy A72, tekrardan üzerinde geçmek gerekirse 8 GB RAM + 128 GB depolama için 480 dolar, 8 GB RAM + 256 GB depolama içinse 520 dolardan raflardaki yerini alacak.

Telefonun 5G sürümünde Snapdragon 720G işlemci kullanılıyor, 6,7 inç FHD+ 90 Hz (5G’li model 120 Hz) Super AMOLED ekran yer alıyor ve 25W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil taşıyor.


Ön kamerası 32 megapiksel çözünürlükte olan telefon, arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel + 12 megapiksel + 5 megapiksel olmak üzere dört farklı kamerayı bir araya getiriyor. USB-C kullanan Galaxy A72, son sızıntılara göre 203 gramlık bir ağırlığa sahip. (Kaynak: LOG)

Geleceğe damga vurması beklenen cep telefonu teknolojileri


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.