Her şey dahil, Türkler hariç: Turistler denizin keyfini çıkarıyor

Tam kapanma döneminde tatil beldelerinden gelen resimlerde sadece Türkiye’ye gelen kısıtlamadan muaf turistlerin kareleri yansıdı.

turistler

Video aşağıda – Her şey dahil, Türkler hariç: Turistler denizin keyfini çıkarıyor! Hava sıcaklığını da artmasıyla Antalya’da sahillere inen turistler ayrıca Denizli’deki Pamukkale travertenleri ile Kapadokya‘daki peri bacalarına akın etti.

Deniz suyu sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü turizmin kenti Antalya‘da kısıtlamadan muaf turistler, sahilde denize girip yüzdü.


Kısıtlamadan muaf olan yabancı turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin keyfini çıkarıyor.

Türk vatandaşlarına uygulanan 17 gün tam kapanmadan muaf tutulan turistler güneşli havanın tadını çıkardı.

Sabah saatlerinde çocuklarıyla birlikte sahile gelen turistlerden bazıları kitap okumayı ve güneşlenmeyi tercih etti, bazıları da birlikte geldikleri arkadaşlarıyla denizde uzun uzun sohbet edip yüzdü.

turistler türkler

Sahillerde turistler denize girerken, polis ekipleri de şehrin ana caddeleri ve bulvarları üzerindeki denetimlerini sürdürdü.

Bazı denetim noktalarında uzun kuyruklar oluştu.


Antalya’da kısıtlamadan muaf turistler, hava sıcaklığının 23, deniz suyu sıcaklığının 17 dereceyi görmesiyle sahilde denize girdi. Yabancı turistler, Konyaaltı Sahili’nin tadını çıkaran turistler sabah saatlerinde çocuklarıyla birlikte sahile geldi. Turistlerden bazıları kitap okumayı ve güneşlenmeyi tercih ederken bazıları da birlikte geldikleri arkadaşlarıyla denizin için de uzun uzun sohbet edip, yüzdü.

Sahillerde turistler denize girerken, polis ekipleri de şehrin ana caddeleri ve bulvarları üzerindeki denetimlerini sürdürdü. Bazı denetim noktalarında uzun kuyruklar oluştu.

Kapadokya’da balonla gezi

kapadokya balon

Türkiye’nin önemli kültür ve turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini, Nisan’da 74 bin 458 yerli ve yabancı turist ziyaret etmişti. Havaların ısınmasıyla Kapadokya’da da kısıtlamadan muaf turistler tatilin keyfini çıkardı.

Pamukkale’nin beyaz travertenleri

antik havuz

Pamukkale, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanmadan muaf olan turistlerin akınına uğradı. Travertenler üzerinde yürüyen turistler, doğal güzelliğin tadını çıkardı.

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan, beyaz travertenleriyle dünyaca ünlü Pamukkale’de yabancı turistler yoğunluk oluşturdu. Tam kapanmadan muaf olan yabancı turistler, doğal güzelliği ve tarihi dokusuyla ön planda olan ‘Beyaz Cennet’e ilgi gösterdi. Travertenler üzerinde yürüyüş yapan turistler, yaz-kış sıcaklığı 36 derece olan Antik Havuz’da termal suya girmenin keyfini sürdü. Eşsiz ortamın tadını çıkartan ziyaretçiler, cep telefonlarıyla bol bol fotoğraf ve video çekerek, bu anları ölümsüzleştirdi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 


İndigo Dergisi (@indigodergisi)’in paylaştığı bir gönderi

Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” sözlerine tepkiler