Çavuşoğlu’nun “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” sözlerine tepkiler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’da yaptığı, “Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız” sözlerine tepki yağdı. FOX TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, “Son zamanlarda sık sık bu türden aşağılanmalarla karşılaştığımız oluyor. Kendi insanına saygı göstermeyen dünyadan itibar göremez” diyerek tepki gösterdi.

turistin görebileceği

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’da yaptığı aşı hakkındaki açıklamaya sosyal medyadan tepki yağdı.

Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Heiko Maas ile yaptığı ortak basın toplantısında, Türkiye’nin turizm sezonundan önce koronavirüs salgını konusunda güvenli hale getirileceğini ifade etti. Çavuşoğlu, “Turizm sezonuna güvenli bir şekilde girebilmek ve vatandaşlarımızın güvenliği için bazı tedbirler aldık. Otel ve restoran çalışanları, tur rehberleri, şoförler, havaalanında çalışanlar dahil, turistin görebileceği herkesi Mayıs sonuna kadar aşılayacağız” dedi.


Selçuk Tepeli: Kolay unutulacak laflar değil!

FOX TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli de bugünkü ana haber yayınında Çavuşoğlu’na sert tepki gösterdi. Tepeli, Bu sözün mizahi, ironisi olmaz çok zor. Son zamanlarda sık sık bu türden aşağılanmalarla karşılaştığımız oluyor ve elbette kolay kolay unutulacak laflar değil. Bu çok ayıp, çok ayıp. Ülkesinin insanına böyle bakan bir kimsenin dış politikada Türkiye’nin hakkını hakkıyla savunabileceğini ben zannetmiyorum. Bu büyük milletin görebileceği ortamlarda böyle laflar etmeseler iyi olur. Kendi insanına saygı göstermeyen dünyadan itibar göremez” ifadelerini kullandı.


Video – Selçuk Tepeli, FOX TV Ana Haber’de ateş püskürdü!

https://www.youtube.com/watch?v=wbF_HIHkmyA


Çavuşoğlu’nun bu sözleri sonrasında sosyal medyadan tepki yağdı. “Turist” ve “Çavuşoğlu” ifadeleri Twitter’da Türkiye’nin en çok konuşulan başlıkları arasına girdi.

Bakan Çavuşoğlu’na yönelik tepkilerden bazıları şöyle:

Çavuşoğlu: Turistlerin göreceği herkesi mayıs sonuna kadar aşılayacağız