Kısıtlamadan muaf turistler denizin tadını çıkardı: Sokaklar bomboş, güneş ve deniz muhteşem

Hava sıcaklığının 24, deniz su sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü turizm kenti Antalya’da kısıtlamadan muaf turistler sahile akın etti. Rusya’dan tatil için Antalya’ya gelen bir turist, “Koronovirüs nedeniyle sokaklar bomboş. Sahilde ise sadece yabancılar var. Güneş ve deniz muhteşem” dedi.

turistler

Video aşağıda – Kısıtlamadan muaf olan yabancı turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin keyfini çıkarıyor.

Demirören Haber Ajansı’nın haberine göre, sabahın erken saatlerinden itibaren çocuklarıyla birlikte sahile gelen turistlerden bazıları güneşlenmeyi, bazıları da çocuklarıyla birlikte denize girmeyi tercih etti.


Kimileri ise güneş şemsiyesi altında arkadaşlarıyla sohbet ederek gününü değerlendirdi.

‘Antalya çok iyi geldi’

Rusya’dan tatil için ilk önce Şili’ye gelen, ardından İstanbul’a geçerek 3 gün kalan 26 yaşındaki Anastasia Osogostok, “İstanbul’un ardından Antalya çok iyi geldi. 7 gündür buradayım. Sokaklarda ve caddelerde çok polis var. Koronovirüs nedeniyle sokaklar bomboş. Sahilde ise sadece yabancılar var. Güneş ve deniz muhteşem” dedi.

‘Sadece turistler var, rahatlıkla gezilebiliyor’

Belarus vatandaşı Anna Volkova ise “Alanya’ya daha önce de çok kez geldim. Burası çok güzel. Burada hiçbir sorun yok. Burada olduğum için çok mutluyum. Mısır, Londra gibi yerlere gitmeye gerek yok. Burada hiçbir problem yok. Buranın havası çok güzel. Herkes buraya gönül rahatlığıyla gelebilir” dedi.


Kısıtlama döneminde dışarıda insan olmadığını söyleyen Volkova, “Bu yüzden sokakta sadece turistler var. Bundan dolayı da çok mutluyum. Turistler rahatlıkla gezebiliyor, yemek yiyebiliyor, alışveriş yapabiliyor” diye konuştu.

Her şey dahil, Türkler hariç: Turistler denizin keyfini çıkarıyor