StopElon coin: Elon Musk’a karşı kripto para yaptılar!

Dünyanın en zengin üçüncü insanı olan Elon Musk’ın kripto paralar ve özellikle Bitcoin ile Dogecoin ile ilgili yaptığı açıklamalara misilleme bir grup kripto para uzmanından geldi. Elon Musk’ın kripto para pazarını manipüle ettiğini söyleyen bir grup, yeni bir kripto para geliştirdi: StopElon…

stopelon coin

Kripto parayı dilinden düşürmeyen ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla piyasayı adeta yönlendiren ve bazı kripto para birimlerinin değer kaybetmesine ve bazılarının da değer kazanmasına olanak sağlayan Elon Musk hiç beklemediği bir saldırıya maruz kaldı.

Son dönemde Bitcoin’i eleştiren ve yeni bir kripto para geliştirebileceğinin sinyalini veren Elon Musk’ın piyasaya zarar verdiğini savunan bir grup kripto para uzmanı, yeni bir dijital kur geliştirdi.


Elon Musk’a karşı geliştirilen kripto paranın adı ise StopElon (Elon’u Durdur) olarak belirlendi. StopElon’un resmi açıklamasında, “Elon Musk, Twitter hesabıyla kripto para pazarını sorumsuzca manipüle etmekle sorumlu. İnsanların portfolyolarıyla şeker gibi oynuyor ve o kendini beğenmiş bir milyarder ve hep öyle kalacak. Buna yeter diyoruz. İşte bu sebeple Elon’u durdur (StopElon)” ifadesine yer verildi.

StopElon coin nedir?


Yeni olduğu ve neredeyse hiç fiat değeri olmadığı için (şu anda STOPELON coin başına yaklaşık 0,0000266708 $ ‘dan işlem görüyor), STOPELON’u edinme süreci biraz karmaşık. Potansiyel alıcılar sadece hesap açıp, bir hevesle satın alamazlar ve karmaşık bir uygulamalar ve işlem adresleri sistemi var. Grubun nihai hedefi ise Tesla hisselerini satın almak.

Elon Musk’tan Bitcoin’i (BTC) aşağı çeken yeni paylaşım