UFO iddiaları sorulan Obama: Ne olduğunu tam bilmediğimiz şeyler var!

Katıldığı TV programında eski ABD Başkanı Barack Obama’ya son dönemde tartışma yaratan UFO görüntüleri soruldu: “Ne olduğunu tam olarak bilmediğimiz şeyler var!”

obama ufo

Video aşağıda – Son günlerde ABD ordusundan askerlerin UFO gördüklerine dair açıklamalar, halihazırda oldukça ilgi çekici olan bu konu hakkında “ABD bir şeyler mi gizliyor?” sorularını yeniden gündemin üst sıralarına taşıdı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama uzaylılar ve araçlarının gizlice tutulduğu alanlar olduğu iddialarına gülüp geçse de hükümetin kaydedilen bazı görüntüleri açıklamakta zorluk çektiğini itiraf etti.


James Corden’ın The Late Late Show programına katılan Obama, “Uzaylılar konusunda size yayında söyleyemeyeceğim bazı şeyler var” dedi.

“Aslına bakarsanız göreve ilk geldiğimde ben de öğrenmeye çalıştım” diyerek sunucu Corden’ı güldüren Obama, “Uzaylılar ve uzay gemilerini tuttuğumuz bir laboratuvar falan var mı?” diye sorduğunu anlattı.

“Biraz araştırdılar, cevapları ‘hayır’ oldu” diyerek yine kahkaha attıran Obama daha sonra ciddileşti: “Ama gerçek şu ki gökyüzünde ne olduklarını tam bilmediğimiz bazı objelere dair görüntüler, kayıtlar var. Nasıl hareket ettiklerini, yönlerini açıklayamıyoruz. Rotaları kolayca açıklanabilir türden değildi. Bu yüzden insanların hâlâ bu şeylerin araştırılmasına ve ne olduklarının ortaya çıkarılmasını önem verdiğini düşünüyorum. Ama şu an size verebileceğim daha fazla bilgi yok.”

ABD’li Eski Donanma pilotlarından UFO açıklaması 

ABD’nin ünlü haber programlarından 60 Minutes, halk arasında UFO olarak bilinen UAP’ler yani tanımlanamayan hava olaylarında yeni tanıklarla görüştü.

Yarbay Dave Fravor ve Teğmen Komutan Alex Dietrich, 2004 yılı Kasım ayında Pasifik Okyanusu üzerinde uçarken “rahatsız edici” ve açıklanamayan bir şeye tanık olduklarını söyledi.

CBS kanalında yayınlanan programa konuşan Fravor, TOPGUN deniz uçuş programından mezun. UAP ile karşılaşması sırasında USS Nimitz’deki F/A-18F filosunun komutanıydı.

“Sınıflandıramadık”

ufo uap

Eski bir F/A-18F pilotu olan Dietrich de o gün gördükleri hakkında daha önce halka açık hiçbir açıklama yapmamıştı. Dietrich “Kimliği belirsizdi. Bu yüzden bizi çok rahatsız etti. Çünkü bunu beklemiyorduk. Bunu sınıflandıramadık” dedi.

14 Kasım 2004’te Fravor ve Dietrich, San Diego’nun yaklaşık 160 kilometre güneybatısında Nimitz Uçak Gemisi Muharebe Grubu ile eğitim uçuşu yapıyordu. Habersiz oldukları ise eğitim gruplarının bir parçası olan USS Princeton gemisindeki gelişmiş radarın, ufukta “birden fazla anormal hava aracı” tespit ettiğiydi ve bu araç bir saniyeden daha kısa bir sürede seksen bin feet (yaklaşık 24 kilometre) alçalıyordu.

Fravor ve Dietrich tatbikat sırasında, her biri F/A-18F’lerinin arka koltuğunda bir silah sistemi subayı ile anormal nesneyi araştırmak için yönlendirildiklerini söyledi. İlk başta bir Boeing 737 büyüklüğünde beyaz su akıntısı alanı bulduklarını anlattılar. Sonra suyun üstünde garip bir şey gördüler. Fravor, bu cismi “Bu küçük beyaz şeker kutusu görünümlü nesneyi gördük ve beyaz su alanının üzerinde hareket ediyor gibiydi. Öngörülebilir bir yönü, bir yörüngesi yoktu” sözleriyle anlattı.


Dietrich yukarıda daire çizerken Fravor daha yakından bakmak için aşağı indi. Cismin F/A-18F’si kadar olduğunu, hiçbir işaret, kanat ve egzoz tüyü olmadığını söyleyen Fravor, UAP’nin yolunu kesmeye çalışır çalışmaz cisim o kadar hızlı hızlandı ki, sanki bir anda yok oldu. UAP saniyeler sonra, USS Princeton radarına yeniden yakalandı; yaklaşık 60 mil uzaktaydı.

Daha sonra, başka bir uçuş ekibinin hedefleme kamerası, tekrar yok olmadan önce aynı UAP olduğuna inanılan şeye kilitlendi ve kamera bu varlığın kızılötesi videosunu yakalamayı başardı.

Fravor ve Dietrich, USS Princeton’daki kontrolörlerden günlerdir benzer anormal nesneleri takip ettiklerini öğrendiler; ancak kendilerine bilgi verilmediğini söylediler. Donanma pilotları, UAP ile karşılaştıklarında silahsızdılar.

“Bir anda kaybolduğunda kafam karıştı”

Dietrich,”Kendimizi savunacak hiçbir şeye sahip olmadığımız için savunmasız hissettim ve bir anda kaybolduğunda kafam karıştı” dedi Pilotlar, karşılaşmayla ilgili sorguya çekildi ancak bildikleri kadarıyla resmi bir soruşturma yapılmadığını söylediler.

Christopher Mellon, Başkan Bill Clinton ve George W. Bush’un istihbarattan Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı olarak görev yaptı ve Senato İstihbarat Komisyonu’nun personeliydi. Mellon, 60 Minutes’e yaptığı açıklamada Fravor ve Dietrich’in tanık olduğu nesnenin gelişmiş teknolojik yetenekler gösterdiğine inandığını söyledi. Mellon, UAP’nin sınırsız bir dolaşım süresine ve olağanüstü bir ivmeye sahip göründüğünü kaydetti.

2020’nin Ağustos ayında, Savunma Bakan Yardımcısı David Norquist, Deniz İstihbaratı Ofisi’nde bulunan Tanımlanamayan Hava Fenomenleri Görev Gücü adlı küçük bir grubun kurulmasını onayladı. Askeri personel artık bu tür karşılaşmaları bildirmeye teşvik ediliyor ve görev gücü onlardan gelen kanıtları toplayacak, analiz edecek ve kataloglayacak.

“Nereden geldiklerini bilmiyoruz ve teknolojiyi anlamıyoruz”

Mellon, “Pentagon’un kabul ettiği şey, gerçekten de yasak hava sahasını ihlal eden hava araçları olduğu. Bu oluyor ve olmaya da devam ediyor. Nereden geldiklerini bilmiyoruz ve teknolojiyi anlamıyoruz” dedi.

Geçen Aralık ayında, Senatör Marco Rubio İstihbarat Komisyonu’nun başkan vekiliyken, Ulusal İstihbarat Başkanı’ndan Savunma Bakanı ile istişare ederek Kongre’ye UAP’ler hakkında gizli olmayan bir rapor sunmasını istedi. Rapor gelecek ay yayınlanacak.

Rubio 60 Minutes’e verdiği demeçte, ordu tarafından tespit edilen tanımlanamayan hava olaylarının “ABD’ye ait olmadığını” ve bunların yabancı bir gözetleme tehdidi taşımasından endişe ettiğini söyledi.


Rubio, “Kesinlikle yabancı bir düşman yeteneği olmadığından emin olmak istiyoruz, yani Ruslar veya Çinliler bazı teknolojiler geliştirdi. Eğer öyleyse, bu büyük bir karşı istihbarat tehdididir. Bunu ciddiye almak istiyoruz” ifadelerini kullandı. (Kaynak: VOA)

Video – Son sızdırılan UFO görüntüleri

CIA, elindeki 2 milyon sayfalık UFO belgelerini kamuya açtı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.