Erdoğan’dan muhalefete: Neymiş, uçakları satacakmış, dünyayı tarifeli uçaklarla mı dolaşacaksın?

Erdoğan, muhalefeti hedef aldı: “Neymiş, gelince uçakları satacakmış. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın. Ne ile? Tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin”

erdoğan uçakları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisine 2023 seçimleri için talimat verdi. Meclis’in ara vereceğini hatırlatan Erdoğan, “Meclis’in ara vermesiyle hepimiz arazide olacağız. Meydanlarda olacağız” dedi ve ekledi: “Kapı kapı dolaşmak mecburiyetindeyiz.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Partisine 2023 seçimleri için talimat veren Erdoğan, “Kapı kapı dolaşmak mecburiyetindeyiz” dedi. Erdoğan, muhalefete de yüklenerek, “Neymiş, gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de söyledi. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun?” ifadelerini kullandı.


Ekonomideki gelişmelere bakarak ilave destek adımları atabileceklerini söyleyen Erdoğan, “Yatırım, üretim, istihdam, ihracat, büyüme odaklı destek ve teşvik politikalarımızla herkesten daha ileri bir seviyeye ulaştık. Önce vatandaşlarımızın huzurunu, güvenliğini, refahını sağlamak mecburiyetindeyiz. Salgının küresel düzeydeki seyrine, ekonomideki gelişmelere bakarak ilave destek adımları da atabiliriz” ifadelerini kullandı.

“Dünyanın siyasi, diplomatik, askeri olarak en güçlü ülkeleri arasına girmek için 2023 virajını kazasız, belasız dönmemiz gerekiyor” diyen Erdoğan, şunları söyledi: “2023 seçimleri çok önemli hale gelmiştir. Karşımızdakiler de bunun farkındadır. Türkiye’ye diz çöktürememenin öfkesinde olanlar niyetlerini gizleme gereği bile duymuyorlar. Muhalefetin giderek çirkinleşen, arsızlaşan, kin ve nefret kokan üslubu 2023 ile ilgili telaşlarını da ele veriyor. Bu kesimin aktörleri PKK’dan FETÖ’ye tüm terör örgütlerinin, ABD’ye kadar yeminli Türkiye düşmanlarının desteğine mahir olmak için canhıraş bir uğraş içinde. Freni patlamış kamyon gibi yokuş aşağı gidiyorlar.”


Hepimiz arazide olacağız!

“Bugün il başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız bir aradayız ama bir şey hatırlatacağım. Kabine üyelerimiz, yardımcıları, milletvekillerimiz var” ifadelerini kullanan Erdoğan, şunları söyledi:

“Meclis ara veriyor. Meclis’in ara vermesiyle hepimiz arazide olacağız. Meydanlarda olacağız. Şunu özellikle hatırlatacağım; arazide yapacağımız çalışmaların raporlarını genel merkeze kesinlikle raporlayacağız. Grup başkan vekilliğine raporlayacağız. Yoksa bir turistik seyahat olarak illerimize gideceksek nafile. 2023’e kararlı bir şekilde hazırlanacaksak bizim için son iki durak var. Bu, 2021’dir, 2022’dir. 2023 tamamen seçim Bu çalışmayla biz istikametini kaybetmiş, avara kasnak gibi dolaşanlara bu memleketi teslim edemeyiz.”

Neymiş, uçakları satacakmış!


Açıklamasında muhalefeti hedef alan Erdoğan, “Neymiş, gelince uçakları satacakmış. Senden öncekiler de söyledi. Uçakları sattığın zaman devleti yönetmiş mi oluyorsun? Dünyayı dolaşacaksın. Ne ile? Tarifeli uçaklarla mı? Yok, trene binersin. Otobüslerle beraber seyahat edersin. Ondan sonra da ben muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkacağım dersin. Hayırlısı olsun. Sen bu kafayla daha çok gidersin. Millet İttifakı’nın diğer üyeleri de bunlardan farklı değil zaten. Eşeği sağlam kazığa bağla ki ondan sonra Allah’a emanet et. Onun için tedbirleri almamız lazım. Kapı kapı dolaşmak mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Çift maaşlılara belediye başkanı da eklendi! Yıllık 550 bin TL maaş!