Kripto para borsası Binance Çin’de engellendi!

Son zamanlarda yaşadığı yaptırımlarla sarsılan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çin’de engellenmeye başladı. Sadece VPN ile erişim sağlanabiliyor. Kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 2.2 değer kaybı yaşadı.

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance’e son zamanlarda birçok kötü haber geliyor. Bugün çıkan bir habere göre Santander UK bankası artık Binance borsasındaki ödemeleri engelleyeceğini açıkladı. Daha sonra kripto para blogcusu Colin Wu, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide dev borsanın Çin’de engellenmeye başladığını belirtti.

Uygulamaya sadece VPN ile erişilebiliyor

Wu, API çağrılarının engellenmesi sebebiyle mobil uygulamanın da erişime kapatıldığını ifade etti. Borsanın, Çin’in “büyük güvenlik duvarı” sebebiyle engellenen web siteleri arasına katıldığı da gelen haberler arasında. Bu yüzden, kullanıcıların sadece VPN kullanarak uygulamaya ulaşabileceği belirtiliyor.


Çin, bilindiği üzere son zamanlarda kripto paralara yeni kısıtlamalar getiriyordu. Ülke, Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir dizi yeni karar almıştı.

Binance de bu durumdan nasibini almışa benziyor. Dünya çapında ciddi düzenlemelerle karşı karşıya olan dev borsa ayrıca Çin İnternet Hizmetleri tarafından anahtarı kelime aramalarında kara listeye alındı.

Kripto para piyasalarında son durum

• Kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 2.2 değer kaybı yaşadı.

• Kripto paraların piyasa değeri 1.42 trilyon dolara indi.

• Öte yandan Bitcoin‘deki değer kaybı yüzde 1’in altında kaldı. BTC‘nin fiyatı 32 bin 966 dolar olurken piyasa hakimiyeti yüzde 43 seviyelerinde seyrediyor.

Ethereum‘daki değer kaybı ise yüzde 4.6 oldu. ETH‘nin fiyatı 2 bin 120 dolar seviyelerine indi.

Ripple‘daki düşüş yüzde 3 oldu. XRP‘nin fiyatı 61 cent oldu.


Dogecoin yüzde 7 değer kaybı yaşadı. DOGE‘un fiyatı 20 cent oldu.

SPK’dan kripto para piyasaları için düzenleme mesajı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.