Kripto para borsası Binance Çin’de engellendi!

Son zamanlarda yaşadığı yaptırımlarla sarsılan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Çin’de engellenmeye başladı. Sadece VPN ile erişim sağlanabiliyor. Kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 2.2 değer kaybı yaşadı.

binance

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Binance’e son zamanlarda birçok kötü haber geliyor. Bugün çıkan bir habere göre Santander UK bankası artık Binance borsasındaki ödemeleri engelleyeceğini açıkladı. Daha sonra kripto para blogcusu Colin Wu, Twitter üzerinden paylaştığı gönderide dev borsanın Çin’de engellenmeye başladığını belirtti.

Uygulamaya sadece VPN ile erişilebiliyor

Wu, API çağrılarının engellenmesi sebebiyle mobil uygulamanın da erişime kapatıldığını ifade etti. Borsanın, Çin’in “büyük güvenlik duvarı” sebebiyle engellenen web siteleri arasına katıldığı da gelen haberler arasında. Bu yüzden, kullanıcıların sadece VPN kullanarak uygulamaya ulaşabileceği belirtiliyor.


Çin, bilindiği üzere son zamanlarda kripto paralara yeni kısıtlamalar getiriyordu. Ülke, Bitcoin madenciliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan bir dizi yeni karar almıştı.

Binance de bu durumdan nasibini almışa benziyor. Dünya çapında ciddi düzenlemelerle karşı karşıya olan dev borsa ayrıca Çin İnternet Hizmetleri tarafından anahtarı kelime aramalarında kara listeye alındı.

Kripto para piyasalarında son durum

• Kripto para piyasaları son 24 saatte yüzde 2.2 değer kaybı yaşadı.

• Kripto paraların piyasa değeri 1.42 trilyon dolara indi.

• Öte yandan Bitcoin‘deki değer kaybı yüzde 1’in altında kaldı. BTC‘nin fiyatı 32 bin 966 dolar olurken piyasa hakimiyeti yüzde 43 seviyelerinde seyrediyor.

Ethereum‘daki değer kaybı ise yüzde 4.6 oldu. ETH‘nin fiyatı 2 bin 120 dolar seviyelerine indi.

Ripple‘daki düşüş yüzde 3 oldu. XRP‘nin fiyatı 61 cent oldu.


Dogecoin yüzde 7 değer kaybı yaşadı. DOGE‘un fiyatı 20 cent oldu.

SPK’dan kripto para piyasaları için düzenleme mesajı