WhatsApp son görülme için yeni bir seçenek sunuyor

WhatsApp, kişilere önemli bir özelliği spesifik olarak kapatma şansı tanıyacak. Kullanıcılar uygulamada Kişilerim hariç ile son görülme durumunu spesifik olarak belirli kişiler için kapatabilecek. Bu durum eminimiz birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek. Bu yeni imkan yakında iOS ve Android için kullanıma sunulacak.

Whatsapp

WhatsApp’ta son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarından kontrol imkanı sunuyordu. Bunu “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” olarak ayarlayabiliyorduk. Bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek. Kişilerim Hariç ile son görülme durumu spesifik olarak belirli kişiler için kapatılabilecek.

WhatsApp uzun zamandır “son görülme” imkanını kullanıcılara sunuyor. Firma bunu kendisi şöyle tanımlıyor: “Son görülme, kişinin WhatsApp’ı en son ne zaman kullandığını gösterir. Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz. Çevrimiçi olduğunuzu gizleyemeyeceğinizi lütfen unutmayın.”


İşte tam da burada geçen “Son görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini gizlilik ayarlarımızdan kontrol edebilirsiniz.” imkanı için WhatsApp, şimdiye kadar kişilere “Herkes”, “Kişilerim” ve “Hiç Kimse” seçeneklerini sunuyordu. İşte bunlar arasına yakında “Kişilerim Hariç” seçeneği de eklenecek.

Kişilerim Hariç ile “son görülme” durumu spesifik olarak belirli kişiler için kapatılabilecek. Bu durum eminimiz birçok kişiyi fazlasıyla memnun edecek.

WhatsApp: Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün

“Sohbetlerinizi Beraberinizde Götürün” ne demek? WhatsApp burada sohbet geçmişinin iOS’tan Android’e taşınmasından bahsediyor. Firmanın yeni imkan için verdiği kilit detaylar tam olarak şöyle:

“WhatsApp geçmişinizi iOS’tan Android’e taşıma özelliğini kullanıma sunmaktan heyecan duyuyoruz. Mesajlarınız WhatsApp’a gönderilmeden gerçekleşen bu taşıma işlemi sesli mesajlar, fotoğraflar ve videoları kapsar.

Başlangıçta Android 10 veya üstü işletim sistemine sahip herhangi bir Samsung cihazda sunulan bu özellik yakında daha fazla Android cihazda kullanılabilecektir.


Yeni bir cihazın kurulumunu yaptığınızda, sohbetlerinizi eski cihazınızdan yeni cihazınıza güvenli bir şekilde aktarma seçeneğine sahip olacaksınız. Bu işlem için USB-C – Lightning kablosu gerekli olacak.

Türk toplumunun genetik kodlarına ışık tutan araştırma