Erken seçim anketi: AKP ile CHP arasında fark 1 puan

Avrasya Araştırma’nın Eylül ayı seçim anketi sonuçlarına göre AKP ile CHP arasındaki fark 1 puana düştü. Erken seçim isteyenlerin oranı yüzde 58’e yükseldi. Yüzde 7 olacağı belirtilen barajı 5 parti geçiyor. İşte detaylar…

seçim anketi

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi Eylül ayı seçmen araştırması sonuçlarını açıkladı. Ankete göre AK Parti ve CHP’nin oyları arasında yüzde 1 civarında bir fark var.

Ankete göre yüzde 7 olacağı açıklanan seçim barajını AK Parti, CHP, İYİ Parti, HDP ve MHP geçiyor. Katılımcıların yarısından fazlası ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesini istemiyor.


Avrasya Araştırma son anket sonuçları şöyle:

Erken seçim yapılmalı mı?

erken seçim anket

Erken seçim olması durumunda hangi partiye oy vermeyi düşünüyorsunuz?

son anket

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra:

kararsızlar

Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçilmesini ister misiniz?

erdoğan son anket

Erken seçim olması durumunda sadece Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı adayları olursa hangi ittifaka oy vermeyi düşünürsünüz?

erken seçim anketi

Oy vereceğiniz parti seçimlere ittifaklara dahil olarak girmek isterse hangi ittifaka katılmasını istersiniz?


ittifak

Kendinizi hangi ittifaka daha yakın görüyorsunuz?

ittifak

AKP’li Mustafa Şen anket sonucu açıkladı: Oylar dalgalı, hepimiz Erdoğan olarak sahaya çıkmalıyız

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Düzce ziyaretinde partisinin oy durumunu gösterdiğini belirten anket sonucu açıkladı, “Yüzde 5-6 puan daha alabiliriz” dedi.

Mustafa Şen, anket sonuçlarına göre AK Parti’nin oy oranının yüzde 38-40 arasında dalgalanma çizdiğini belirtti.

Ar-Ge’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen, Düzce’ye yaptığı ziyarette bir gazetecinin, yapılan anket çalışmalarında partisinin oy oranın hangi seviyede olduğunu sorması üzerine, her ay birkaç araştırma üzerinden oy oranlarına baktığını söyledi.

Şen, “AK Parti yüzde 38-40 arasında bir dalgalanma çiziyor. Bütün dünyayı etkisine alan pandemi şartlarına rağmen 38-40 oldukça iyi bir oran. Fakat bundan daha güzeli var. Vatandaşımız, iyi çalışırsan gereğini yaparsan bize ekstra bir 5-6 puan daha verebileceğini söylüyor. Bu da bize düşen bir görev. Biz çalışacağız” dedi.

“Yani vatandaş çeki masanın üzerine koymuş” diyen Mustafa Şen şunları söyledi:


“Vatandaş ‘Çalış nakte çevir.’ diyor. Bu da bize düşen bir görev. Biz çalışacağız. Bütün AK Partililer, birer Tayyip Erdoğan olarak sahada olurlarsa bir 5-6 puan daha gelir. Ben onu görüyorum inşallah” ifadelerini kullandı.

Seçim anketi: 4 parti baraj üstünde, AKP yüzde 30’un altında!