Seçim anketi: AK Parti gelecek seçimi kazanır mı?

Metropoll seçim anketi: “AK Parti gelecek seçimi kazanır mı?” sorusuna AKP seçmenlerinin yüzde 25’i ve MHP seçmenlerinin yüzde 38’i “iktidardan düşecek” yanıtını verdi. Toplamda “AKP iktidardan düşer” diyenlerin oranı yüzde 53,7 olarak çıktı.

Seçim anketi AK Parti

MetroPoll’den seçim anketi: AK Parti gelecek seçimi kazanır mı?

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen milletvekili seçimlerinde verilen oylar baz alındığında, “AK Parti gelecek seçimi kazanır mı?” sorusunu yanıtlayan AK Partililerin yüzde 65,8’i “evet” yanıtı verdi. AK Partililerin yüzde 25,7’si ise “AK Parti gidecek” dedi.


Ankete katılan seçmenlerin yüzde 53,7’si AK Parti’nin gelecek seçimlerde iktidardan düşeceğini söyledi. AK Parti’nin iktidarını sürdüreceğine inananların oranı ise yüzde 37,8.

seçim anketi ak parti

CHP seçmeninde “AK Parti gidecek” diyenlerin oranı yüzde 83,2 çıktı. Bu oran İYİ Parti’de 79,2 olurken, HDP’de 79,7 çıktı.

Partilere göre orantılama:

anket akp kazanır mı


Aynı seçimde MHP’ye oy verenlerin yüzde 55,2’si “AK Parti iktidarını sürdürecek”, yüzde 38,3’ü ise “İktidardan düşecek” dedi.

Anket: AKP seçmeninin yüzde 75’i, dinin siyasette kullanılmasını onaylamıyor


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.