Adele nasıl 45 kilo verdi? Adele’in zayıflama sırları ortaya çıktı!

33 yaşındaki Adele nasıl 45 kilo verdi? Adele’in kilo verme serüveni hakkında her şey…

adele Dünyaca ünlü yıldız Adele bugünlerde tanındığı ilk günlerden çok daha farklı bir görünümle karşımızda. 33 yaşındaki şarkıcı Adele, Oprah Winfrey röportajında verdiği kiloları, egzersiz rutinini, boşanma sürecini ve bugünkü zihinsel durumunu anlattı. Kilo verme sürecinde herhangi bir diyete bağlı kalmadığını söyleyen Adele, verdiği kiloların tek sırrının egzersiz olduğunu belirtiyor.

İngiliz şarkıcı ve söz yazarı Adele’i tanıdığımızda o günkü kilo durumu ile bugünkü arasında 45 kilodan fazla vardı. Kilo verme sürecinde toplamda 100 kilo kaybeden Adele, kilo verirken yaşadıklarını ve bu süreçte hayatında nelerin değiştiğini Oprah röportajında anlattı.


Adele, 2019 sonunda verdiği kilolarla manşetlere çıkmaya başladı

Adele ilk olarak Ekim ayında Drake’in doğum günü partisinde verdiği röportajda verdiği kilolar hakkında “Eskiden ağlardım, şimdi terliyorum” dedi. Sonrasında Instagram hesabında paylaştığı aynı başlıklı fotoğrafı ile ne demek istediğini daha iyi anladık. Ünlü şarkıcının verdiği kilolar o zamandan belli olmaya başlamıştı:

Sonrasında, Ekim 2020’de Saturday Night Live’da Adele, “Beni son gördüğünüzden beri gerçekten çok farklı göründüğümü biliyorum,” dedi. “Ama aslında, tüm Covid kısıtlamaları nedeniyle hafif bir şekilde seyahat etmek zorunda kaldım ve sadece yarımı getirebildim; dolayısıyla bu benim göstermek istediğimin yarısı.” diye özetlenebilecek espriler yaparak hayranlarına keyifli mesajlar verdi.

Son zamanlarda paylaştığı fotoğraflarda ise gülümseyen ve zayıflamış bir Adele görüyoruz: makyajsız, sade, mutlu ve kendi de belirttiği üzere olduğu gibi:

Peki Adele nasıl kilo verdi?

adele nasıl kilo

Adele’in kilo kaybı öncelikle fitness rutininden kaynaklanıyor

Adele’in egzersiz programı, ağırlık kaldırma ve devre eğitimini içeriyor. Şarkıcı bu egzersiz rutininin üzerine düzenli bir şekilde 3 senedir çalıştığını belirtiyor. Başka bir deyişle Adele bilinçli bir kilo verme sürecinden geçmiş ve uyguladığı egzersizde sonuçtan önce düzenli uygulamaya önem vermiş.

British Vogue ile bir başka röportajda Adele, karantina sırasında günde üç kez spor yaptığını söyledi:

“Sabahları ağırlık çalışıyorum, sonra yürüyüş ya da öğleden sonra boks ve akşamları kardiyo yapıyorum.”


Oprah ile yaptığı konuşma sırasında Adele, ağırlık kaldırmaya sadece 5 kiloluklarla  başladığını, sonra ağırlıkları yavaş ve düzenli bir şekilde 70 kiloluklara kadar çıktığını anlattı.

Adele ayrıca diyet yaparak kilo verdiğine dair tüm söylentilerin yanlış olduğunu da doğruladı. “Aralıklı oruç yok. Herhangi bir diyete bağlılık yok. Hatta çok sıkı çalıştığım için eskisinden daha fazla yiyorum” dedi.

Egzersiz, zihinsel sağlığını da iyileştirmeye yardımcı oldu

Belli ki Adele için sağlıklı bir yaşam tarzını benimsemek sadece hedef kiloya ulaşmak değildi. British Vogue’a “Egzersiz yaparak kendimi daha iyi, daha endişesiz hissediyorum. Hedefim asla kilo vermek değildi; aslında her zaman güçlü olmak ve telefonum olmadan her gün kendime yeterince zaman ayırmak istiyordum” dedi.

Adele, Oprah’a o dönemki endişesinin boşanmasından kaynaklandığını da açıkladı. “Evliliğim bittikten sonra korkunç anksiyete atakları yaşadım. Bu durum beni tamamen felç etti ve kafamı çok karıştırdı çünkü ataklar sırasında vücudum üzerinde herhangi bir kontrole sahip olamadığımı fark ettim. Atağın vücuduma neler yaptığının farkındaydım, fakat o anlarda bir şey yapamadım. Başka bir deyişle bu dünyadayken başka bir gezegende gibi hissettim: tüm vücudum sanki başka bir yerdeyken endişe hisleri buradaydı.” Bu sebeple Adele kilo verme sürecinde hedefini kilo vermek yerine zihinsel ve fiziksel güçlenmeye odaklamış.

Kendinden emin ve vücudu pozitif hissediyor

Adele, sosyal medyada neden kilo verme yolculuğunu daha fazla paylaşmadığı sorulduğunda, “Kendim için yaptım, başkası için değil. Öyleyse neden paylaşayım ki? Bu durumu büyüleyici bulmuyorum. Bu benim vücudum.” diyerek her insanın kendi için benimsemesi gereken çok kritik başka bir durumu vurguladı.

Aynı zamanda yeni görünümü hakkında birçok olumsuz yorumun ortaya çıktığını biliyor. “Vücudum tüm kariyerim boyunca nesneleştirildi. Sadece şimdi değil. Neden şok olunduğunu anlıyorum. Bazı kadınların neden özellikle incindiğini anlıyorum. Görsel olarak birçok kadını temsil ettim. Ama ben hala aynı kişiyim,” diye açıkladı.

Ne olursa olsun kendinden emin ve vücut pozitifliğini koruduğunu söyleyen şarkıcının şu sözleri de farkındalık yaratıyor:  “İnsanlar 12 yıldır vücudum hakkında konuşuyorlar. Kilo vermeden önce de konuşurlardı. Ama her neyse, umrumda değil’ dedi. “Vücut-pozitif olmak için fazla kilolu olmanıza gerek yok, herhangi bir şekil veya boyutta olabilirsiniz. İnsanların bedenleri hakkında ne hissettiklerini doğrulamak benim işim değil. Başkalarının kendileri hakkında kötü hissetmesine neden olduğu için kendimi kötü hissediyorum, ama bu benim işim değil. Kendi hayatımı düzenlemeye çalışıyorum. Başka bir endişe ekleyemem.”


Kaynak: womenshealthmag.com

Astroloji: 29 Kasım – 5 Aralık haftalık burç yorumları  İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram‘da takip edebilirsiniz!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.