Watsons Kozmetik Ürünlerinde Herkese Özel Formüller Var!

Kozmetik bakım ürünleri nasıl seçilir ve kullanılır? Watson’s kozmetik dünyası sizi bekliyor!

watsons kozmetik ürünleri

Kozmetik ürünler her evin demirbaşı, her seyahatin yoldaşı ve çantaların vazgeçilmezlerinden. Kadın, erkek, genç, yaşlı fark etmeksizin herkesin gün içerisinde mutlaka ihtiyaç duyduğu kozmetik bakım ürünleri vardır. Çünkü kozmetik sadece daha iyi görünmekle alakalı değil. Aynı zamanda kendine bakmanın getirdiği mutluluk ve güven de var. Bu etkiyi günlük hayatın her anında yaşamak için ise kozmetik dünyasını ve ihtiyaçları iyi tanımak gerekiyor. Bir kere neyin ne olduğunu bildikten sonra ise yapmanız gereken tek şey Watsons kozmetik mağazasını keşfe çıkmak!

Kozmetik Bakım Ürünleri Nasıl Seçilir ve Kullanılır?

loreal rimelSınırları olmayan kozmetik dünyasından en etkili ürünleri seçebilmek için birkaç noktaya dikkat etmekte fayda var. Bu sayede kullanılan kremden ruja kadar her detay çok daha güzel ve bakımlı görünmenize yardımcı olabilir. Doğru ürünleri seçtikten sonra yaşamın her anında sağlıkla ışıldayan bir cilde ve saçlara sahip olabilirsiniz. Makyajınız ve kendinize özel stiliniz ile herkesin gözlerini üzerinize toplayabilirsiniz.

  • En çok kullanılan kozmetik ürünlerinin başında yüz temizleme jeli, serum, tonik, nemlendirici, göz altı kremi gibi cilt bakımı malzemeleri geliyor. Bu ürünler arasından seçim yapmak için cilt tipini bilmek gerekiyor. Kuru, normal, karma, yağlı ve hassas olarak sınıflandırılan cilt türlerinin her birine özel formüller üretildiği için bu ayrımı yapmak büyük önem taşıyor. Eğer pul pul dökülen ve hafif sert duran bir tene sahipseniz cilt yapınız kuru olabilir. Karma ciltte genelde T bölgesinde yağlanma görülür. Yağlı cilt, gün içerisinde ten yüzeyinde sebum ve yağ biriken cilt tipidir. Bu yüze uygun ürünler uygulanmazsa hoş görünmeyen bir parlama sorunu ile karşılaşılır. Hassas ise cilt kaşıma, sert darbe ve dokunuşlarda hasar alan cilt türü olarak tanımlanır. Genellikle cilt esnekliğini kaybettiği için hassaslaşır.

nivea awua sensation

  • Saç bakımında kullanılan ürünlerde de hem ciltte olduğu gibi yağ parametresi devreye giriyor hem de saçın özel ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Saçlar çok kuruysa yani sık sık elektrikleniyor ve mat görünüyorsa ya da yağlıysa birbirinden farklı şampuan, bakım kremi ve maskelerin kullanılması gerekiyor. Kepek sorununa karşı çözüm üreten ürünler de var. Ayrıca boyalı saçlara özel saç bakım ürünleri arasından gri gibi bakımı daha farklı yapılması gereken tonlar için ayrı formüller yer alıyor.
  • Sıra fondöten, kapatıcı, pudra, ruj gibi birbirinden farklı makyaj malzemelerine geldiğinde ise cilt tipi dışında devreye cilt tonu da giriyor. Ayrıca bir de cilt alt tonu var. Cilt tonunu ayırt etmek daha kolay. Alt tonu ise bilekteki damarlara bakarak anlamak mümkün. Damarlar mavi ise soğuk, yeşil ise sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Seçimleri buna göre yapmak duruşa farklı bir hava katabilir. Ayrıca ihtiyaca uygun ürünlere yönelmek de bu aşamada oldukça önemli. Uzun süre kalıcı, su bazlı, suya dayanıklı, doğal bitişli, ıslak duruşlu, mat formlu… Hepsi farklı kozmetik markalarının ürün gamları içerisinde yer alan birbirinden farklı formüller.

Watson’s Kozmetik Dünyası Sizi Bekliyor!

gilette tıraş

Kozmetik ürünleri yalnızca biraz önce bahsedilenlerle sınırlı değil. Bunlar günlük hayatta en çok kullanılanlar ve bilinenler. Aslında farkında olmadan kendini kozmetik dünyasının etkili çözümlerine bırakan birçok insan da var. Deodorant, roll-on, ayak ve el bakım ürünleri, ağız ve diş bakım ürünleri, hijyen ürünleri, erkek bakım ve tıraş setleri… Tüm bunlar kozmetik dünyasının içerisinde yer alan ve size her noktada ihtiyaçlarınızı karşılamak için sunulan ürünler. Hepsini bir arada bulabileceğiniz yer ise elbette, Watsons! Sınırları olmayan bir dünyanın kapılarını size açan Watsons, kendi kozmetik ürünleri ve dünyaca ünlü kozmetik markaları ile tanışmanız için sizi bekliyor. Oral-B’den Orkid’e, Flormar’dan Loreal Paris’e, OGX’ten Elseve’e kadar sayamayacağımız kadar çok markanın ürünleri tek yerde toplayan Watsons’ta ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde bulabilirsiniz!