Google, 2021’in en iyi Chrome eklentileri listesini açıkladı!

Google, resmi blogu aracılığıyla 2021 yılınının en başarılı Chrome eklentileri listesini kullanıcılarla paylaştı.

chrome eklentileri

Geçtiğimiz ay içerisinde paylaştığı bir blog yazısıyla Google Play’de 2021’in en iyilerini seçen teknoloji devi, şimdi de tarayıcısı Google Chrome için tasarlanmış en iyi eklentileri listesini paylaştı.

Shift Delete’in haberine göre Google‘ın eklentiler listesi, daha üretken bir çalışma temposuna sahip olmanıza; ekip arkadaşlarınızla iletişim kurmanıza ve işbirliği yapmanıza, yeni bir dil seçmenize ve tarayıcı deneyiminizi özelleştirmenize yardımcı olabilecek çeşitli yararlı eklentiler içeriyor.


Google, kullanıcılar için 13 eklenti seçti

Geçtiğimiz yılın en iyi eklentilerini resmi blogu aracılığıyla yayınlayan Google, toplamda 13 farklı eklentiyi kullanıcılara tanıttı. Bu yıl, daha çok verimlilik ve iş dünyasında kullanıcıların işini kolaylaştırabilecek eklentilerin bir araya getirildiği dikkat çekiyor.

İşte 2021’in en iyi Chrome eklentileri:

LoomToplamda 7 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Loom, ekranınızı ve sesiniz kaydedip oldukça hızlı bir biçimde iş arkadaşlarınıza veya müşterilerinize göndermenizi sağlıyor.

MoteMote, paylaşılan belgelere, ödevlere, e-postalara ve formlara kolayca sesli yorumlar ve sesli içerik eklemenize olanak tanıyor. Eklenti, kolay kayıt ve oynatma için Google Dokümanlar, Slaytlar, E-Tablolar, Formlar, Classroom ve Gmail’le entegre bir biçimde çalışabiliyor.

Wordtune: Wordtune, ne söylemeye çalıştığınızı anlayan ve yazınızı daha net, çekici ve özgün hale getirmenin yollarını öneren, yapay zeka destekli bir yazma eklentisi olarak göze çarpıyor. Kısa veya ilgi çekici olmayan kelimelerle yazmaya çalılştığınız bir metni, karşı tarafın daha iyi algılayabileceği bir hale getiriyor.

Forest: İnternet ve akıllı telefon bağımlılığına çözüm olması için tasarlanan Forest, sanal bir ağaç büyütmenizi ve bu sayede dilediğiniz süreler boyunca cihazınızdan uzak kalmanız sağlanıyor.

Dark Reader: Tüm internet sitelerine karanlık modu entegre ediyor ve bu sayede destek vermeyen sitelerde de siyah tema kullanılabiliyor.


Tab Manager Plus: Chrome eklentileri arasındaki en iyi tab yöneticilerinden biri olan bu eklenti sayesinde açık sekmelerinizi (tab) kontrol edebiliyorsunuz.

Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder: Aynı zamanda bir bilgisayar programı olarak da sunulan Nimbus, Chrome için tasarlanan en iyi ekran görüntüsü ve video kaydetme araçlarından biri olarak göze çarpıyor.

Kami: Hem öğrenciler hem de öğretmenler için tarayıcı üzerinden bir eğitim platformu sunan Kami, 2021 yılında en çok indirilen eklentilerden biri oldu.

InsertLearning: InsertLearning, öğretmenlere ve öğrencilere zaman kazandırıyor. Öğretmenler doğrudan herhangi bir web sitesine sorular, tartışmalar ve bilgiler ekleyebiliyorlar. Bu görüntüler anında öğrencilerle buluşuyor.

ToucanYeni bir dil öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen eklenti 2021’in dikkat çekenlerinden…

Rememberry: Hızlı revizyonlar için kelime kelimelerini bilgi kartı destelerinde düzenler.

Stylus: Favori web siteleriniz için özel temalar ve görünümler oluşturabilir ve diğer kullanıcıların tasarladığı temaları yükleyebilirsiniz. Örneğin WhatsApp Web‘e tamamen farklı bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Rakuten: Web’de indirim kuponlarını ve fırsatları otomatik olarak bulmanızı sağlar.

En çok kazandıran yatırımlar: Hangi yatırım aracı ne kadar kazandırdı?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.