AKP’li Çamlı: Bugün doğalgaz, elektrik zamlarının tamamı CHP zihniyetinin ürünüdür

AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, elektrik, doğalgaz faturalarındaki zamlardan CHP’yi sorumlu tuttu. Çamlı, “Bugün doğalgaz, elektrik zamlarının tamamı CHP zihniyetinin ürünüdür” dedi.

doğalgaz

Çamlı, Akit TV’de katıldığı programda, “Bu zamların oluşmasında bizim bir dahlimiz yok. En büyük dahil CHP’de. Bugün olan doğalgaz, elektrik zamlarının tamamı bu zihniyetin ürünüdür. Çünkü onlar paramparça etti memleketi. Kumara verdiler. Ben şimdi kendi malımı ABD’nin dolarıyla almak zorunda kaldım bu nedenle yetiştiremiyorum.”  ifadesini kullandı.

CHP milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Çamlı’nın sözlerine ilişkin olarak, “Bu adam AKP milletvekili; biliyorsunuz değil mi? Yakında Merkez Bankası başkanlığına getirilirse şaşırmayın.” yorumunu yaptı.


Her açıklaması skandal

Çamlı, daha önce yaptığı açıklamada laiklik ilkesinin anayasadan çıkarılması gerektiğini belirterek “Hiçbir ön kabul olmaksızın masaya yatırılması, gözden geçirilmesi gereken, mühim anayasal bir madde ve problemdir.” ifadelerini kullanmıştı.

Çamlı, oyuncu Rasim Öztekin’in vefatına ilişkin yaptığı paylaşımda “Doğduğundan öldü, doğmasaydı ölmezdi” ifadelerini kullanmıştı.


Daha önce “Kadın erkek eşit değildir. Eşitlik ancak hayvanlarda olur” diyen AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, yaptığı başka bir paylaşımda “Kadın ve erkeği eşitliğe zorlayanlar en büyük kötülüğü yapanlardır, tavuğa horozluk yaptıramazsın.” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu: Erdoğan zamları çekene kadar hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim