Fatih Altaylı: Hepiniz sonunda Atatürk’ün elini öpeceksiniz!

Fatih Altaylı: Hepiniz sonunda Atatürk’ün elini öpeceksiniz. ‘Araplar arasında taraf tutmayın’ demiş adam ya yüz sene önce. O kadar iyi biliyor ki.

Fatih Altaylı

Video aşağıda – Gazeteci Fatih Altaylı, Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek programında, “Hepiniz sonunda Atatürk‘ün elini öpeceksiniz. Adam yüz sene önce ‘Arapların arasındaki tartışmalara girmeyin’ demiş adam ya yüz sene önce. Adam orada savaşmış. Sen buradan Arap’ı tanıyorsun” dedi.

Habertürk TV’de yayınlanan Teke Tek programında bu hafta ve Fatih Altaylı “Hepiniz sonunda Atatürk’ün elini öpeceksiniz. Adam yüz sene önce ‘Arapların arasındaki tartışmalara girmeyin’ demiş adam ya yüz sene önce. Adam orada savaşmış. Sen buradan Arap’ı tanıyorsun”  ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretleri ve Türkiye Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerinin konuşulduğu bölümde Fatih Altaylı, “Hepiniz sonunda Atatürk’ün elini öpeceksiniz. ‘Arapların arasındaki tartışmalara girmeyin’ demiş adam ya yüz sene önce. ‘Araplar arasında taraf tutmayın’ demiş abiciğim, o kadar iyi biliyor ki…. Sen Arap’ı buradan tanıyorsun, adam orada savaşmış, savaşmış… O Atatürk’ün elini değil ayağını öpseniz…” dedi.

Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’nde: Yeni bir dönemi başlattık


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.