Herşeyolog tartışması: Ersan Şen ve Rezan Epözdemir arasında gerginlik

Hukukçu Dr. Rezan Epözdemir, her konu hakkında fikir beyan edenlere meslektaşlarına, “Hukukçu arkadaşlarımız sondaj, deprem, dış politika değerlendiriyorlar. Türkiye’de ‘herşeyologlar’ türedi son dönemde.” diyerek tepki gösterdi. Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Epözdemir’in sözlerine alınınca canlı yayında sert tartışma çıktı. Moderatör, ikili arasındaki tansiyonu düşüremeyince programa reklam arası verildi.

Herşeyolog

Video aşağıda – Habertürk canlı yayınına, hukukçular arasında yaşanan herşeyolog tartışması damga vurdu.

Rezan Epözdemir, TV ekranlarından her konu hakkında, her akşam fikir beyan eden meslektaşlarına yüklenerek, “Hukukçu arkadaşlarımız sondaj, deprem, dış politika değerlendiriyorlar. Türkiye’de ‘herşeyologlar’ türedi son dönemde. Bu gelişmelerin sosyolojik etkilerinden bahsedebilirsiniz ama kalkıp da ekonomik, finans paradigmalarıyla konuşamazsınız. Bir hukukçunun bunları yapmaması lazım.” ifadelerini kullandı. Epözdemir’in sözlerini üzerine alınan Ersan Şen, akademik çalışmaları üzerinden meslektaşına yüklendi.


Ersan Şen: Bana söz söyleme kapasitesine sahip değil

Epözdemir’in sözlerini yutmadıklarını söyleyen Şen, “Yayını terk ederim. Benim gibi profesöre, yazmışım 50 kitap binlerce makale… Bana söz söyleme kapasitesine sahip değil. Herkes eserleriyle konuşsun. Bu yayında olmak zorunda değilim, yel kayadan sadece toz alır. Hodri meydan herkes bilgisini döker ortaya. Hodri meydan yazdığınla konuşalım” diyerek tartışmayı alevlendirdi.

Rezan Epözdemir: Ersan Bey’i kastetmedim ama üzerine alınmış

Şen’in sert ithamları karşısında kendisine söz gelmesini bekleyen Epözdemir, “Ben Ersan Bey’i kast etmemiştim ama üzerine alınmış. Yayını terk edebilir, kendi tercihidir. Çıkıp deprem konuşuyor, sismik fay hattından bahsediyorsun. Dış politika konuşuyorsun… Hukukçu bunların toplum hayatına etkilerini konuşabilir, ama bilimsel kuramlarından bahsedemez. Bu doğru değil. Ben de 14 tane makale yazdım, 3 tane uluslararası tebliğ sundum.” diye konuştu.

Ersan Şen: Ben senin ağabeyinim düzgün konuş


Epözdemir, Şen’in kendilerinin ‘kardeşi’ olduğunu söyleyince tartışma bir kez daha alevlendi. Şen, “Ben senin ağabeyinim düzgün konuş” sözleriyle Epözdemir’in sözlerini kesince; moderatör, programa reklam arası vermek zorunda kaldı.

Elektrik faturaları neden aşağı inmez? Fatura değil, patronların kredi borcunu ödüyoruz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.