Herşeyolog tartışması: Ersan Şen ve Rezan Epözdemir arasında gerginlik

Hukukçu Dr. Rezan Epözdemir, her konu hakkında fikir beyan edenlere meslektaşlarına, “Hukukçu arkadaşlarımız sondaj, deprem, dış politika değerlendiriyorlar. Türkiye’de ‘herşeyologlar’ türedi son dönemde.” diyerek tepki gösterdi. Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, Epözdemir’in sözlerine alınınca canlı yayında sert tartışma çıktı. Moderatör, ikili arasındaki tansiyonu düşüremeyince programa reklam arası verildi.

Herşeyolog

Video aşağıda – Habertürk canlı yayınına, hukukçular arasında yaşanan herşeyolog tartışması damga vurdu.

Rezan Epözdemir, TV ekranlarından her konu hakkında, her akşam fikir beyan eden meslektaşlarına yüklenerek, “Hukukçu arkadaşlarımız sondaj, deprem, dış politika değerlendiriyorlar. Türkiye’de ‘herşeyologlar’ türedi son dönemde. Bu gelişmelerin sosyolojik etkilerinden bahsedebilirsiniz ama kalkıp da ekonomik, finans paradigmalarıyla konuşamazsınız. Bir hukukçunun bunları yapmaması lazım.” ifadelerini kullandı. Epözdemir’in sözlerini üzerine alınan Ersan Şen, akademik çalışmaları üzerinden meslektaşına yüklendi.


Ersan Şen: Bana söz söyleme kapasitesine sahip değil

Epözdemir’in sözlerini yutmadıklarını söyleyen Şen, “Yayını terk ederim. Benim gibi profesöre, yazmışım 50 kitap binlerce makale… Bana söz söyleme kapasitesine sahip değil. Herkes eserleriyle konuşsun. Bu yayında olmak zorunda değilim, yel kayadan sadece toz alır. Hodri meydan herkes bilgisini döker ortaya. Hodri meydan yazdığınla konuşalım” diyerek tartışmayı alevlendirdi.

Rezan Epözdemir: Ersan Bey’i kastetmedim ama üzerine alınmış

Şen’in sert ithamları karşısında kendisine söz gelmesini bekleyen Epözdemir, “Ben Ersan Bey’i kast etmemiştim ama üzerine alınmış. Yayını terk edebilir, kendi tercihidir. Çıkıp deprem konuşuyor, sismik fay hattından bahsediyorsun. Dış politika konuşuyorsun… Hukukçu bunların toplum hayatına etkilerini konuşabilir, ama bilimsel kuramlarından bahsedemez. Bu doğru değil. Ben de 14 tane makale yazdım, 3 tane uluslararası tebliğ sundum.” diye konuştu.

Ersan Şen: Ben senin ağabeyinim düzgün konuş


Epözdemir, Şen’in kendilerinin ‘kardeşi’ olduğunu söyleyince tartışma bir kez daha alevlendi. Şen, “Ben senin ağabeyinim düzgün konuş” sözleriyle Epözdemir’in sözlerini kesince; moderatör, programa reklam arası vermek zorunda kaldı.

Elektrik faturaları neden aşağı inmez? Fatura değil, patronların kredi borcunu ödüyoruz!