Elon Musk’tan Netflix eleştirisi: İzlenemez hale getiriyor!

Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Netflix’in abone kaybetmesi haberine sert bir cevap verdi: İzlenemez hale getiriyor!

elon musk netflix

Elon Musk, Netflix’in abone kaybetmesi yanıt verdi: Uyanmış zihin virüsü Netflix’i izlenemez hale getiriyor!

Son günlerde Twitter’ın tamamını satın alma teklifiyle gündemde olan Elon Musk, zaman zaman diğer şirketleri eleştirmekten de kendini alamıyor. SpaceX ve Tesla şirketlerinin CEO’su, bugün yine bu sataşmalarından birisini gerçekleştirdi. Musk’ın bugünkü hedefi, on yılı aşkın süredir ilk kez abone kaybettiğini açıklayan Netflix oldu.


Elon Musk, Slashdot’un paylaştığı “Netflix hisseleri, 10 yıldan fazla bir süre sonra ilk defa abone kaybettiğini bildirdikten sonra %20 çakıldı” başlıklı haberine cevap verdi. Musk’ın verdiği cevap, Netflix CEO’sunun yaşanan düşme hakkında yaptığı açıklamadan daha sertti.

Elon Musk, Netflix hisselerinin ‘neden düştüğünü’ paylaştı:

“Uyanmış zihin virüsü Netflix’i izlenemez hale getiriyor.”


Elon Musk, yaptığı bu açıklamayla Netflix’in abone kaybetmesinin asıl nedenini ‘uyanmış zihin virüsü’ olarak sembolize ederken, bu yorum pek çok kişi tarafından farklı yöne çekildi. Musk’ın Twitter paylaşımı 290 bin üstünde beğeni aldı.

Netflix, reklam destekli abonelik paketleri sunmayı planlıyor


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.