Bağcılar’da ev satıp Miami’den ev almak mümkün!

İstanbul’da çıldıran konut fiyatları Amerika Miami ile yarışıyor. İstanbul Bağcılar’da bulunan ve Sahibinden.com’da satılık olan 6 milyon 500 bin liralık evi dolara çevirip 430 bin dolara Miami’den ev almak mümkün hale geldi.

Bağcılar Miami

Özellikle son konut kredisi faiz oranlarının 0.99’a kadar düşürülmesi, fiyatların okyanus manzaralı evlerle yarışmasına neden oldu.

Bağcılar’da 6 milyon 500 bin lira

Sahibinden.com internet sitesinde ilan verilen konut için istenen rakam 6 milyon 500 bin lira. 185 metre karelik evin dolar karşılığı istenen satış fiyatı 430 bin dolar.


Bağcılar’daki evin ilanı:

sahibinden ilan

İşte Bağcılar’daki evin fotoğrafları:

bağcılar ev konut bağcılar ev fiyatları

Miami’de 377 bin dolar

Amerika’da  zenginlerin yaşadığı Miami’de ise lüks bir daireyi 377 bin dolara almak mümkün. Palmiye ağaçları bulunan bahçesi ve otoparkı ile toplam bin 153 metre kare ev satılık olarak ilanlarda yer alıyor.

Miami’deki evin ilanı:

zillow

Miami’de satın alabileceğiniz evin fotoğrafları:

miami ev florida ev fiyatları miami konut abd ev satın almak

EkşiŞeyler’de yer alan yazının devamı şöyle:

Florida ABD’de konut fiyatları en çok artan eyaletlerden birisi

• herkes artan fiyatlardan şikayetçi. yani aslında 400k o evler için de gereksiz pahalı. başka eyaletlerde bu fiyatlara daha iyi muhitlerde çok daha güzel evler alabilirsiniz. hatta şehre sadece 30 dakika uzakta çiftlik alırsınız.

• ikincisi bu evleri 30 yıllık mortgage ile alırsınız. yakın zamana kadar da sadece %3 faiz ile alıyordunuz. şimdi faizler 6 oldu da herkes şok geçiriyor.

• eğer bağcılar’daki evi satıp peşin para ile gelirseniz sağlam bir indirim de alırsınız. en az yüzde on. para peşin oldu mu ev sahipleri hemen satar, çünkü mortgage masrafları ve satış işlemi süresi çok azalır.


• bu evlerin arazisini de satın aldığınız doğru. tek eksisi altından petrol çıktığında hak iddia edemiyorsunuz. bak sen şu işe.

• üstelik iyi bir okul muhitinde iseniz (400 bine bu mümkün) çocuklarınızı mis gibi seküler devlet okullarında okutabilirsiniz. yani özel okul parası da yok.

• mesela houston’a yarım saat uzakta, 600 metrekare bahçe içinde ve çok iyi bir eğitim sistemi olan mahellede bir ev:

houston ev

zillow tx

bağcılar’daki evi satıp miami’den ev alma işini yapan ofisten arkadaşlarım var

• yani istanbul’dan vs ev almaktansa amerika’dan ev aldılar. 100-120.000 dolar bandında ufak, kiraya vermelik yerler. yaklaşık 1000 dolar civarı kira getiriyorlar.

• istanbulda 1.5 milyona 15000 lira kira getirecek ev almanız imkansız. en az 4-5 milyon ödemeniz lazım.

• bu işi yapan türk kökenli emlakçılar var hatta amerika’da, her türlü kağıt kürek işini çözüyor, buradan yapılamayacak işleri takip ediyor (demirbaş tadilatı vs gibi) ve komisyon alıyorlar.

• buradan 1 tane daire almaktansa oradan 3 tane daire alarak pratikte emekli moduna geçmek çok da mantıksız değil.


• dikkat edilmesi gereken alacağınız eyaletteki kiracı kirayı ödemediği takdirde evden çıkarma prosedürünün ne kadar zor olduğu. bazı eyalette hiç uğraşmadan atıyorlar evden. bazı eyalette 6 ay uğraşıyorsun mahkeme falan… (Yazının devamı: EkşiŞeyler)

Erdoğan’ın ‘müjde’ olarak açıkladığı konut kredisi aylık taksit ödemesi dudak uçuklatıyor!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.