İran’da yüksek enflasyon sonrası halk sokağa döküldü: Tahran’da marketler yağmalanmaya başladı

İran’da yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı halkı sokaklara döktü. Rejime karşı başlayan eylemlerde, Başkent Tahran’da olaylar kontrolden çıkarak marketler yağmalanmaya başladı. Ülke geneline yayılan olaylarda kimi noktalarda silah sesleri duyuluyor.

İran

Son görüntüler aşağıda – İran’da rejim baskısıyla neredeyse bitme noktasına gelen gazetecilik faaliyetleri sosyal medya aracılığı ile yayılmaya devam ediyor.

İran’da artan enflasyon ve hayata pahalılığı sonrasında halk tüm baskılara rağmen sokaklara dökülerek rejimi protesto etmeye başladı.


Başkent Tahran’da kontrolden çıkan olaylardan bazı marketlerin içine girilerek yağmalandığı görüldü.

Sosyal medya yasak

Kapalı bir rejim olan İran’da sosyal medya kullanımı yasak. Bunun yerine aracı programlar vasıtasıyla haberleşme sağlanırken son gelen görüntüler de gündeme oturdu.


Tahran merkezli başlayan eylemlerin, ülke geneline yayıldığı görülürken bazı şehirlerde silah seslerinin duyulduğu görülüyor.

İran makamları sessiz

Bu gibi konularda günler sonra açıklama yapıp, Olayları veya görüntüleri yalanlayan İran makamlarından konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.


İşte İran’dan son gelen görüntüler:

Soylu: Göçmenler pasaportlarını yırttıkları için sınır dışı edilemiyor


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.