Anket: AKP’ye kendi çocukları bile oy vermeyecek!

İktidarda üçte bir oranında oy kaybının olduğunu belirten MAK Danışmanlık Başkanı Mehmet Ali Kulat, özellikle 18-30 yaş arası seçmenin iktidardan rahatsız olduğuna dikkat çekerek, “Önümüzdeki seçimde AK Partililerin çocukları bile AK Partiye oy vermeyecek” ifadelerini kullandı.

anket akpMAK Danışmanlık Araştırma Şirketi Başkanı Mehmet Ali Kulat, “Önümüzdeki seçimde AK Partililerin çocukları bile AK Partiye oy vermeyecek. Daha önce AKP’ye oy vermeyen ancak bu seçimde oyunu AKP’ye vermeyi düşünen bir Allah’ın kuluna rastlamadım” dedi.

Mehmet Ali Kulat, SÖZCÜ‘ye yaptığı açıklamada şunları söyledi:


Asabı bozuk seçmen

“AK Parti yöneticilerinden bazılarının çocukları da artık babalarının partisine oy vermeyeceğini söylüyor. Ben gençlerle özel çalışıyorum. Farklı kademelerde pek çok AK Partili il, ilçe, genel merkez yöneticisi eski ve yeni milletvekilleri de bizzat çocukları için bu serzenişte bulunuyor. 18 -30 yaş grubu seçmen iktidardan rahatsız. Muhalefete de genel bir ilgi var. Bu seçmen çoğunlukla asabı bozuk seçmen.”

Birinci parti değil

Kulat, Ankara Masası programında Fatih Atik’e yaptığı açıklamada ise “Şehirlerin varoşları çok mutlu değil. AK Parti’ye daha önce oy veren seçmenlerin 3’te 1’indeki oy kaybını net hissediyorsunuz” dedi.  Türkiye’yi 8 bölgeli araştırdıklarına dikkat çeken Kulat, şöyle devam etti:


“7 coğrafi bölge ve İstanbul. 18-29 yaş grubunda AK Parti hiçbir bölgede birinci parti değil. İller bazında var ama bölgesel olarak yok. Gençler, ciddi şekilde AK Parti’nin politikalarını yeterli bulmuyor.”

Son anketler: AKP ile CHP başa baş, MHP baraj altı!