Profil Estetiği (Profiloplasti) ile arzulanan yüz profili

Günümüzde birçok kişi istediği yüz yapısına sahip olmak için estetik uygulamaları daha çok tercih etmeye başladı. Bu estetik işlemlerden profiloplasti; dolgun elmacık kemikleri, şekilli bir burun, yüz hattıyla uyumlu bir çene ile anlamlı bir profil düşleyenlerin tercih ettiği işlem olarak öne çıkıyor.

profiloplasti

Birçok kişinin istediği yüz yapısına sahip olmak için profiloplastiyi tercih ettiğini söyleyen Vanity Estetik Kurucu Ortağı Op. Dr. Güray Yeşiladalı “Uzun yıllardır uyguladığımız ve oldukça başarılı sonuçlar aldığımız profiloplasti ile hoş bir profil, anlamlı bir yüz yaratabiliyoruz” dedi.

Profiloplasti’nin uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirdikleri bir uygulama olduğunun altını çizen Op. Dr. Güray Yeşiladalı, uygulamayı şöyle açıkladı: “Profiloplasti, burun, çene, dudak, alın ve elmacık kemiklerinin birbirine uyumlu hale getirilmesi amacıyla yaptığımız operasyonların genel adı. Bu uygulama sayesinde hem güzel hem de doğal bir yüz şekline ulaşılabiliyoruz.”


Profiloplasti’yi kimlere öneriyor?

Alın, burun, çene üçgeninin kendi içerisindeki orantısının, yüzde altın oranı sağlayan en önemli etken olduğunu belirten Op. Dr. Güray Yeşiladalı,” Öncelikle, yaptığımız muayenelerde bu oran değerlendirip; fazlasıyla sapma gösteriyorsa profiloplasti öneriyoruz. Ayrıca burun, çene, alın ya da elmacık kemiği ile ilgili bir ameliyat geçirmeyi düşünen hastalara, profil değerlendirmesi yaparak profiloplasti tavsiye edilebiliyoruz” dedi.


profil estetiği

Yeşiladalı açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özellikle burun estetiği ameliyatı planlanan hastalarda, tüm yüzün orantısal bir şekilde uyumlu hale getirilmesi için bu işlemlerden birini ya da birkaçını kombine bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz”

Profiloplasti hangi uygulamalardan oluşuyor?

Profiloplasti’nin hem ameliyatlı hem ameliyatsız uygulamalardan oluştuğunu aktaran Op. Dr. Güray Yeşiladalı, “Profiloplasti ameliyatlarında esas hedefimiz, burun, çene ve alından oluşan güzel ve anlamlı bir yüz yaratmak. Profiloplasti içinde dolgu malzemeleri ile yüzde gereken yerlere destek vermek gibi farklı uygulamalar da var.


Bu işlemlerde özellikle hastanın kendi dokusunun kullanılması avantaj sağlarken; uygulanan işlemlerle doğal, estetik ve uyumlu bir sonuç elde ediyoruz. Profiloplasti başlığı altında kombine olarak en sık uyguladığımız işlemler burun estetiği (rinoplasti), çene estetiği, dolgu uygulamaları ve endoskopik kaş kaldırma operasyonudur.” diye sözlerine ekledi.

Burun estetiği (rinoplasti) ameliyatında şişlik morluk oluşur mu? || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagram


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.