Selfie çekmek isterken yanardağın içine düştü!

İtalya’daki Vezüv Yanardağı’na çıkan bir turist, selfie çekmeye çalışırken yanardağın içine düştü. Vücudunda yanıklar oluşan turist kurtarıldı.

Selfie yanardağın

Maryland’den İtalya’daki Vezüv Yanardağı’nı keşfe gelen bir turistin selfie macerası hüsranla sonuçlandı. Vezüv Ulusal Parkı’nın başkanı Paolo Cappelli, faciaya ramak kala turistin kurtarıldığını belirterek ‘Çok şanslıydı’ dedi. Olayın faili 23 yaşındaki turist Philip Carroll idi. İki akrabasıyla birlikte İtalya’nın Campania kentindeki efsanevi Vezüv Yanardağı’na tırmanan Carroll, turistlere yasak olan bölgeye çıkıp selfie çekmek istedi.

Carroll, antik yanardağın tepesinde bir selfie çekmeye çalışırken telefonunu kraterin içine düşürdü ve ardından onu geri almaya çalıştı. Carroll bunu yaparken kayarak yanardağın içine düştüğünü ifade etti. Carroll eğer daha derine düşseydi bu hata onun hayatına mal olabilirdi.


Neyse ki Carroll, düşüşün ardından yalnızca kafasında ve vücudunun çeşitli bölgelerinde yaralar oluştu.

Philip Carroll

Carroll’ın düştüğünü gören rehberler, onu ip yardımıyla kurtardı. Carroll kurtarıldığı sırada bilinci yerinde değildi ve olay yerindeki sağlık görevlileri tarafından tedavi edildi.

Vezüv Yanardağı

vezüv yanardağı

Vezüv Dağı, MS 79’da patlayarak Roma metropolleri Pompeii ve Herculaneum’u yok etmesi ve binlerce insanı öldürmesiyle ünlü. Küle gömülü olan antik şehirler, arkeologlar tarafından hala keşfediliyor.


Volkanda son olarak 1631’de büyük bir patlama meydana geldi. 1944’ten beri ise Vezüv Yanardağı uykuda.

Van Gogh tablosunda gizli otoportre: X-ray taramasında ortaya çıktı!