96 ülke gezen Türk Youtuber’a şok: Meksika’ya alınmadı!

Dünyada 96 ülke gezen Türk YouTuber, Meksika’ya alınmadı: “Bizi Türkiye’den gelen kaçak mülteci sıfatı ile gördükleri için ülkeye almadılar. Bırakın uçakla ülkeye uçmayı; uçağa dahi almadılar!”

Youtuber meksika

Video aşağıda – Dünyayı gezen ve “Bir Hayalin Peşinde” isimli YouTube kanalında videolar paylaşan Deniz Pehlivan, Meksika’ya alınmadı. Pehlivan, kendilerini Türkiye’den gelen kaçak olarak gördükleri için uçağa bile alınmadıklarını söyledi.

Dünyada 96 ülkeyi gezen ve seyahat videolarını “Bir Hayalin Peşinde” isimli kanalda paylaşan YouTuber Deniz Pehlivan, 97. ülkesi olan Meksika’ya alınmadı.


Instagram kanalından yayınladığı video ile durumu açıklayan Deniz Pehlivan, Türkiye’den gelen kaçak olarak göründüklerini belirterek uçağa bile alınmadıklarını söyledi.

Pehlivan, şu ifadeleri kullandı:

“97. Ülkem Meksika’ya giremedim. Seyahatlerimde hiç bu kadar üzüldüğümü, gururuma yediremediğim bir durumu hatırlamıyorum.


Evet. Sonunda aylardır korktuğumuz başımıza geldi. Bizi, Meksika ile E Vize anlaşmamız olmasına rağmen ve elimizde E vizemiz olmasına rağmen, Türkiye’den kaçak gelen mülteci sıfatı ile gördükleri için, bırakın uçakla ülkeye uçmayı; uçağa dahi almadılar.

Meksika’ya gitmesem de olur. Hayatın sonu değil sonuçta. Benim gururuma yediremediğim, pasaportuma karşı sergiledikleri davranışları. Hani 2 ülke arasında vize anlaşması olmaz da almazlar anlarım.

Aslında bu sadece Meksika için değil. Artık Avrupa’daki çoğu ülkededeki hava limanlarından aktarma dahi yapamıyoruz, önde gelen ülkeler teker teker bize vize uyguluyorlar.

“Onlar bizim ülkemize yeter ki gelsin, biz gitmesek de olur.” diyenler elbet olacaktır. Ya da “Gitmeyin kardeşim.” diyenler de. Siz, ülkenizin pasaportunun gücünü böyle görüp, sözde toplumunuzu savunduğunuzu sanıyorsanız; kafanızı toprağa gömmeye devam edin.


Çok öfkeliyim. Bu durum bir çok T.C. vatandaşı turistin başına geliyor. O yüzden umarım Devletimiz, gerekeni yapar ve bu durum bir an önce düzelir. Bakalım sonraki durak neresi olacak.”

Schengen vizesindeki sıkıntı iş seyahatlerini engelliyor!