Suriye’de düzenlenen Marmarita Festivali’nden renkli görüntüler

Suriye’de 45’inci kez düzenlenen Marmarita Festivali’ne on binlerce kişi katıldı. Humus’taki karnaval renkli görüntülere sahne oldu.

Marmarita karnavalı

Video görüntüleri aşağıda – Suriye’nin Humus kentinde düzenlenen geleneksel Marmarita festivaline on binlerce kişi katıldı.

İç savaşın izlerinin kalmadığı kentte renkli görüntüler kameralara yansıdı.


mermerita fest

Makyözler, terziler ve dükkan sahiplerinin günler öncesinden hazırlıklara başladığı kentte geçit töreni ve konserler düzenlendi.

Bu yıl 45’incisi düzenlenen karnavalda binlerce kişi sokaklarda dans ederken renkli kostümler de dikkat çekti.

suriye festival

Marmarita ismi nereden geliyor?

Marmarita (Mermerita), Suriye’nin, Humus İli’nin, Suriye İdari Yapılanması’na göre, Talkala İlçesi’ne bağlı, El Nesire Şehri’nin kendi oluşturduğu, El Nesire Nahiyesi’ne bağlı bir köydür. Mermerita, ilin başkenti olan Humus Şehri’nin 42,5 kilometre batısında yer alıyor.

marmarita festivali

Marmarita Festivali veya “Yıllık Geleneksel Mermerita Karnavalı”nda, her yıl köyden ve tüm bölgeden binlerce yerlinin yanında, yabancı ve yerli turistlerin de katıldığı karnavalda, hepsi gönüllü olarak yer alan, göstericiler, süslenmiş yerel arabalar, geleneksel dansçılar ve perküsyon grupları, birçok çeşitli şovlar hazırlayıp, köy boyunca oldukça büyük, coşkulu ve eğlenceli bir geçit töreni düzenliyor.


İşte o görüntülerden bazıları:

 

Zeytinli Rock Festivali yasaklandı!