Reklam panosunda gizemli ilan: “Medyum Aranıyor, Nereye Başvuracağınızı Biliyorsunuz”

İngiltere’de gizemli bir müşterinin verdiği ilan viral oldu. İletişim bilgilerinin yer almadığı reklamda sadece tek cümle yazılıydı: “Medyum aranıyor, nereye başvuracağınızı biliyorsunuz.”

medyum aranıyor

Medyum aradığını söyleyen gizemli bir müşterinin verdiği reklam sosyal medyada viral oldu. İngiltere’de bir reklam panosunda boy gösteren yazıda herhangi bir iletişim bilgisine yer verilmedi.

Kimin tarafından verildiği belli olmayan ilginç ilan dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. İngiltere’de tabela şirketi Mandoe Medya, gizemli bir adamın basit bir tasarıma sahip bu reklamın asılması için gizli tutulan bir meblağ ödediğini açıkladı.


“Medyum aranıyor. Nereye başvuracağınızı biliyorsunuz,” yazılı ilanın sadece siyah fonun üzerine beyaz yazılardan oluştuğu görülüyor.

Manchester’da yoğun bir cadde olan Fairfield’a asılan reklam, oradan geçen sürücülerin oldukça dikkatini çekti. Mandoe Medya çalışanlarından Steve Baxter, Kennedy News’e verdiği röportajda, o ve arkadaşlarının gelen talebin başlangıçta bir şaka olduğunu düşündüklerini söyledi:

“Arayan kişi oldukça ciddiydi ve gerçek bir medyum arayışındaydı. Sadece o cümleleri yazmakla, arayışlarının en iyi bu şekilde gerçekleşebileceğini düşünmüş olabilirler. Çünkü iyi bir medyum nerede ve ne zaman nasıl iletişim kuracağını tam olarak bilecektir.”

psychic wanted

“Medyum Aranıyor” ilanı hakkında pek detay bilinmiyor

Mandoe Medya çalışanları tam olarak reklamverenlerinin neden bu şekilde bir medyum arayışında olduğunu bilmiyor olsalar da gizemli müşterilerini destekliyorlar.

Baxter aynı zamanda şu cümleleri ekledi:

“Neden bir medyuma ihtiyaçları olduğunu henüz tam olarak açıklığa kavuşmadı. Bilmiyoruz, belki daha önce sahte bir medyum tarafından dolandırılmışlardır.”


Kaynak: KayıpRıhtım, New York Post

Tartışma yaratan kiralık oda ilanı: “Modern kölelik!”