1 milyon lira verene canlı canlı gömülme hizmeti

Bir Rus şirketi, müşterilerine 3.5 milyon ruble (1 milyon TL) karşılığında, kendi sahte cenaze törenlerini düzenleme ve canlı canlı gömülme deneyimini yaşama fırsatı sunuyor.

canlı gömülme

1 milyon lira verene canlı canlı gömülme hizmeti

Girişimin kurucusu Yekaterina Preobrazhenskaya, Govorit Moskva radyo istasyonuna verdiği demeçte, “Bu prosedürden sonra (müşterinin) yeni yetenekler, psişik beceriler keşfetmesi veya iş dünyasında başarıya ulaşması ihtimali var” dedi.


Instagram’da 130 binden fazla takipçisi olan ve kendi kendini iş koçu ilan eden Preobrazhenskaya, perşembe günü yeni girişimini duyururken sahte cenazeleri, “kişinin kendi benliği ve mutlu geleceği için savaşmanın gerçek bir sembolü” olarak tanımladı.

İki adet paketleri bulunuyor

Moskvich Magazine tarafından elde edilen bilgilere göre, teklif “çevrimiçi cenaze” ve “tam daldırma cenaze” olmak üzere iki paket halinde sunuluyor.

“Stres terapisi” olarak tanıtılıyor

Maliyeti 600 bin ruble (180 bin 487 TL) olan ilk paket, “korku ve endişeler için stres terapisi” olarak tanıtılıyor ve müşterinin hayatındaki “sayfaları kapatmasına”, “ilahi şifaya” ve “küllerinden doğmasına” izin vermeyi vaat ediyor.

Yekaterina Preobrazhenskaya

60 dakika toprağın altında kalma deneyimi

“Tam daldırma” paketini tercih edenler ise dini tercihlerine göre gerçekleştirilen tam bir cenaze töreninden geçebiliyor. Müşteri bir tabuta yerleştiriliyor ve yaklaşık 60 dakika gömülüyor, ardından “misyonlarının her yönüyle yeniden dirilen farkındalığıyla zorunlu bir canlanma” yaşıyor. Müşterilerin tabuttan yenilenmiş bir “yaşama arzusu” ile çıkmaları ve tabutlarını bir hatıra olarak saklamaları bekleniyor.


Preobrazhenskaya Govorit Moskva’ya yaptığı açıklamada, “Bu prosedür hayatınızı değerlendirmenize ve onu sevmenize, yaşam amacınızı anlamanıza ve potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza olanak tanıyacak” dedi.

Uyku sırasında düşme hissi neden olur?